Szron w lodówce – Czy jest czym się niepokoić?

szron w lodówce

Czy szron w lodówce to naturalne zjawisko? Nie do końca. Oczywiście, lód w zamrażarce jest całkowicie normalny, ale szron na tylnej ścianie lodówki jest powodem do niepokoju. Niewłaściwa pielęgnacja oraz nieprawidłowa eksploatacja lodówki mogą skutkować problemami z utrzymaniem optymalnej temperatury. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co robić, gdy zaskoczył nas szron w lodówce!

  1. Najczęstsze przyczyny pojawiania się szronu w lodówce.
  2. Jak prawidłowo korzystać z lodówki?
  3. Jak utrzymać prawidłową temperaturę lodówki?

Lód na tylnej ścianie lodówki to Twoje najmniejsze zmartwienie? Dowiedz się, jak przywrócić oświetlenie w lodówce!

Szron w lodówce – Jakie są możliwe przyczyny?

Bagatelizowanie problemów z temperaturą w lodówce może mieć wyjątkowo przykre skutki, ale nie trać nadziei! Warto pamiętać, że szron w lodówce to częsty znak postępującej awarii, która w niedalekim czasie może uderzyć ze zdwojoną siłą. Co jest najczęstszą przyczyną lodu na tylnej ścianie lodówki?

  • Źródło ciepła blisko lodówki,
  • Nieszczelne drzwi urządzenia,
  • Niska temperatura w lodówce,
  • Ciepła, a nawet gorąca żywność,
  • Uszkodzenie termostatu,
  • Awaria sprężarki.

W zależności od przyczyny, szron w lodówce usuniemy błyskawicznie lub po jakimś czasie. W niektórych przypadkach naprawa lodówki ze sprawdzonym serwisantem może okazać się koniecznością.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Lód na tylnej ścianie lodówki – Jak prawidłowo korzystać z lodówki?

Czy nieprawidłowe i leniwe użytkowanie lodówki może ją niszczyć? Okazuje się, że… tak! Częste otwieranie i zapominanie o zamykaniu lodówki generuje dodatkowe koszty oraz wpuszcza do środka niepotrzebną wilgoć i ciepło. Oprócz zapominalstwa, wilgoć w lodówce pojawia się w skutek nieszczelności drzwi.

Wymiana uszczelki może okazać się konieczna, gdy po zmianie nawyków szron w lodówce nadal nie ustępuje. Warto mieć na uwadze, że inwestycja w szczelne drzwi obniży miesięczne koszty generowane przez lodówkę oraz zmniejszy prawdopodobieństwo psucia się żywności.

Lód w lodówce – Problem z utrzymaniem temperatury

Pamiętasz o ustawieniu termostatu na optymalne chłodzenie? Nieprawidłowe korzystanie z termostatu może, ale nie musi skutkować lodem na tylnej ścianie lodówki. Pamiętaj, aby nie ustawiać maksymalnego chłodzenia, gdyż spowoduje to odkładanie się nadmiaru wilgoci w najzimniejszej części komory chłodziarki – tylnej ściance. Niska temperatura sprawi, że krople wody zamienią się w szron, a z biegiem czasu – w trudny do usunięcia lód. Staraj się regularnie dostosowywać ustawienia termostatu to warunków na zewnątrz lodówki oraz ilości przechowywanej żywności.

Awaria termostatu – Czy to koniec przygód Twojej lodówki?

Kiedy w poradniku pojawia się słowo „awaria” – panikujemy. Możesz być jednak spokojny, gdyż awaria termostatu lub sprężarki w lodówce Samsung lub lodówce Amica to całkowicie normalna sprawa. Boisz się, że szron w lodówce to skutek awarii elementów urządzenia? Sprawdź, czy:

  • Sprężarka pracuje bez przerwy,
  • Sprężarka załącza się jedynie na kilka lub kilkanaście sekund,
  • Wybór krańcowej wartości temperatury nie skutkuje charakterystycznym „kliknięciem” pokrętła.

Jeśli znane Ci są powyższe objawy – zdecyduj się na wymianę termostatu w swojej lodówce. Naprawa lodówki na własną rękę jest co prawda możliwa, ale zwykle mało opłacalna. Fachowiec od sprzętu AGD dobierze odpowiednią część zamienną i przeprowadzi proces naprawy od samego początku, do końca.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca