Ranking małych pralek [2020]

ranking pralek 2020

Mniejsza łazienka wymusza najczęściej dopasowanie odpowiednich gabarytów pralki automatycznej. W rankingu zapoznacie się Państwo z najwyżej ocenianymi przez serwisantów oraz klientów modelami, co pozwoli na przeprowadzenie bezproblemowej i trwałej inwestycji.

Jak ocenić małą pralkę?

Pralki najlepiej oceniać według ładowności, klasy energetycznej, rozmiarów (obowiązkowa rezerwa na przyłączenie według specjalistów w graniach 5-10 cm), prędkości wirowania, rocznego zużycia energii oraz wody. Oceniamy aktualnie małe pralki, a zatem w rankingu wartość kluczowa to głębokość. Oczywiście pralka nie może być też zbyt mała, aby nie generować strat czasu na pielęgnacji odzieży i nie zwiększać kosztów zużycia wody. W rankingu pożądana głębokość ustawiona dla małych łazienek to mniej więcej 35-45 cm.

  1. Głębokość 37 cm, pralka Candy CS3 1052D2

Jedna z najmniejszych pralek spotykanych na rynku dedykowana głównie do kawalerek, bardzo małych pomieszczeń sanitarnych. Główne cechy urządzenia to klasa energetyczna A++, wsad na poziomie 5 km wystarczający dla jednej osoby w gospodarstwie domowym. W celu zachowania stabilności pralki producent ustawił wirowanie na poziomie 1000 obr/min. Ciekawa zaleta pralki to drzwiczki umieszczone wyżej od standardowych modeli automatycznych, co ułatwia załadunek. Mała ładowność bębna nie powinna stanowić wielkiej przeszkody, jeżeli zależy Ci przede wszystkim na rozmiarach. Najszybsze pranie wykonasz w 14 minut.

  1. Głębokość 40 cm pralka Samsung WF60F4EFW0W Eco Bubble

Nieco większa pralka od poprzedniczki w rankingu charakteryzująca się dużą popularnością na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych. Systemy zastosowane w urządzeniu umożliwiają optymalizację energetyczną w zależności od wkładu. Serwisanci informują, że wskazana pralka zapewnia niewielką awaryjność ze względu na zastosowanie ceramicznej grzałki i mocno profilowanego wnętrza. Podstawowe pranie wykonasz w 15 minut.

  1. Głębokość 41 cm, pralka Beko WRE 5511 BWW

Marka Beko słynie ze stosunkowo niskich cen, a jednocześnie wysokiej jakości zastosowanych podzespołów. Dzięki temu, to pralka zdecydowanie rodzinna, mała, która z powodzeniem wyprzedza niektóre urządzenia klasy premium. Pomimo kompaktowych rozmiarów pralka doskonale radzi sobie z większymi rzeczami, chociażby pościelą, ręcznikami czy szlafrokami. Pojemność bębna na poziomie 5 kg wystarczy najczęściej singlowi, ewentualnie dwóm osobom w gospodarstwie domowym. To model wyraźnie ekonomiczny, dostępny w granicach 1000 złotych.

Podsumowanie rankingu małych pralek 2020

To często rozmiary pralki odpowiadają za podjęcie decyzji zakupowych. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z kompaktowym wyglądem urządzenia ze względu na ograniczenie funkcjonalności. Chociaż w rankingu przedstawiono trzy pralki o niewielkich rozmiarach dostępnych na rynku, do tego często ocenianych i promowanych, nawet przez serwisantów, to tak naprawdę pierwsze miejsce jest wyjątkowo płynne i zależy od oczekiwań technologicznych i preferencji cenowych. Co myślisz o wskazanych modelach?