Jak przechowywać produkty, kiedy lodówka nie działa?

jak przechowywać żywność bez lodówki

Czekasz na serwis AGD i nie wiesz co zrobić z żywnością w lodówce, a może już kolejną godzinę nie masz prądu i martwisz się o Twoje zapasy w lodówce? Mamy kilka sposobów, dzięki, którym Twoja żywność się nie zmarnuje.

jak przechowywać żywność bez lodówki
źródło: pixabay.com

Jak przechowywać produkty, kiedy lodówka nie działa?

Mięso– solimy, zawijamy w liście chrzanu, lub sałaty. Tak przygotowane mięso odstawiamy w chłodne miejsce. (Dzięki temu mięso postoi ok. 5 dni).
Masło– najlepszy będzie garnek z pokrywą. Napełnij go wodą z solą i umieść tam masło. Przenieś garnek w suche, chłodne miejsce (np. spiżarni, lub piwnicy).
Boczek/bekon/wędliny– pozostaw w nieoświetlonym miejscu, zawijając w liście chrzanu.
Ser żółty– przechowuj w szklanym zamkniętym naczyniu do maks. 4-5 dni.
Ser biały– zawinąć w liście chrzanu lub liście porzeczek, odstawić w chłodne miejsce.
Jajka– wysmaruj jajka wazeliną. Przechowuj w trocinach lub piasku.
Mięso drobiowe i cielęcina– zalać kwaśnym mlekiem, następnie odstawić w chłodne, ciemne miejsce. Mięso przechowywane w ten sposób powinno zachować świeżość przez kolejne 3-4 dni.
Warzywa i owoce– te produkty przechowujemy w ciemnym, nienasłonecznionym miejscu. Jabłka należy trzymać osobno. Po kilku dniach trzeba sprawdzać stan warzyw i owoców, kontrolować czy nie pojawiła się pleśń, gdy się pojawi- wyrzucamy nienadające się- do spożycia owoce i warzywa.
Owoce i warzywa myjemy bezpośrednio tuż przed spożyciem. W przeciwnym razie będą się dużo szybciej psuć.
Uwaga !
Nie wolno spożywać produktów, na których zauważymy dziwny kształt, zapach, czy nalot.

Jak przechowywać produkty, kiedy lodówka nie działa?
źródło: pixabay.com

Jak przechowywać produkty, kiedy lodówka nie działa – dodatkowe rozwiązania

Lodówka turystyczna– trzyma temperaturę ok. 24 godzin. Doskonale sprawdza się ona w ekstremalnych i niespodziewanych sytuacjach, kiedy nasza domowa lodówka odmówi pracy. Latem idealnie nadaję się na jednodniowy wypad w góry lub nad jezioro.
Torby termoizolacyjne– obecnie w sklepach jest ich spory wybór. Ponadto są dostępne w przystępnych cenach. Należy włożyć do torby żywność, następnie szczelnie zamknąć, umieścić w misce z zimna wodą. Trzeba pamiętać, aby co kilka godzin wymieniać wodę, tak aby utrzymać możliwie, jak najniższą temperaturę.

Aby uniknąć sytuacji, w której trzeba obyć się bez lodówki, wezwij jak najszybciej fachowca z technikan.pl. Im szybciej wezwiemy pomoc do uszkodzonej lodówki, tym mniej będzie nas kosztować naprawa tego elementu.