Pralka przyszłości

Każdy z nas zastanawia się jak duży, będzie postęp technologii, mnie wydaje się, że będzie ogromny. Postęp ten jest już teraz zauważalny, zastanówmy się jak nasze życie wyglądało jeszcze 20 lat temu, kto by pomyślał, że nie dość, że w każdym domu będzie internet, to praktycznie już każdy ma dostęp do internetu w telefonie, ba każdy ma telefon który może nosić przy sobie! A jak bardzo technologicznie rozwinie się sprzęt AGD? Tylko pomyślmy lodówka, która sama zrobi za nas zakupy albo pralka, która przestanie zużywać tak dużo energii i będzie sterowana zdala od domu. No właśnie pralka przyszłości. Jak ona będzie działać?

   pralka

Pralka przyszłości- funkcje

Tak więc taka pralka przyszłości wyposażona będzie w funkcje Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt oraz Smart Grid Ready. Funkcja Smart Diagnosis informować będzie użytkownika o problemach technicznych, wykorzystując w tym celu łącze Wi-Fi, znaczniki NFC oraz sygnały akustyczne, natomiast funkcja Smart Adapt umożliwiać będzie pobieranie specjalnych programów prania, np. do ubranek niemowlęcych lub odświeżania odzieży, za pośrednictwem smartfona lub bezpośrednio z panela LCD pralki. Użytkownicy będą mogli także monitorować status pralki oraz wybierać opcje korzystając ze smartfona lub telewizora LG Smart TV. Dzięki funkcji Smart Access będziemy mogli sterować pralką niezależnie od miejsca, w jakim w danej chwilii się znajdujemy. Będzie można spokojnie wyjść z domu pozostawiając pralkę włączoną, ponieważ funkcja Smart Access pozwoli na zdalne monitorowanie stanu urządzenia. Dzięki funkcji zdalnego sterowania będziemy mogli wybierać programy i ustawienia. Ponadto, zakończenie cyklu prania lub suszenia będzie sygnalizowane komunikatem wyświetlanym na ekranie smartfona, lub telewizora LG Smart TV. Funkcja Washing Coach informować będzie konsumentów o ilości detergentu potrzebnych do optymalnego prania, a także powiadamiać o konieczności oczyszczenia bębna pralki.

pralka
żródło: pixabay.com

Pralka przyszłości- wygląd

Gust każdy ma inny, to trzeba przyznać, a pralka każda taka sama- zwykły prostokąt z okręgiem pośrodku, na szczęście pralka przyszłości będzie odbiegać od standardowych modeli. Będzie podążać za trendami, będą różne kształty i wielkości, przecież nie każdemu potrzebna jest wielka pralka zajmująca dużo miejsca w łazience, może komuś idealnie wpasuje się malutka zgrabniutka kuleczka na nóżkach, a nie zajmujący, duże ilości miejsca, rażący w oczy prostokąt. Nie wiem jak wy, ale już nie mogę się doczekać!

Nowoczesne funkcje i wykończenie składają się na pralkę idealną, po co komu zwykła pralka, przy której stoisz i wybierasz program, a twój tramwaj właśnie w tej chwili ci ucieka, wszystko już teraz można załatwić, dzięki naszym smartfonom to czemu by nie pranie? Teraz tylko psuć swoje pralki i kupować nowe!