Zastosuj te porady, by wydłużyć życie Twojej pralki

życie pralki

Wydłużyć życie Twojej pralki możesz dzięki kilku prostym poradom. Przede wszystkim sprawdzony producent i jakość materiałów pozwolą nam cieszyć się sprzętem dłużej. Ważne jest także, aby stosować się co do zaleceń producenta oraz poznać kilka trików, które wydłużą życie twojej pralki.

pralka
źródło: byvaniehrou.sk

Im mniej, tym lepiej

Dopychanie ubrań w bębnie, może nadmiernie przeciążyć podzespoły pralki. Upychanie ubrań na siłę ma negatywny wpływ na silnik, który musi wykonywać wytężoną pracę, tak by zapewnić dobre rezultaty tak, jak przy normalnym załadunku. Nadmiar ubrań podczas danego cyklu może mieć niekorzystny wpływ także na tkaniny, ponieważ mocniej niż normalnie trą o siebie podczas prania. Jeżeli nie masz pewności, czy ubrań w bębnie nie jest za dużo, włóż do środka rękę, jeżeli możesz wygodnie ułożyć ją na znajdującym się wewnątrz praniu to sygnał, że nie przesadziłeś ze wsadem. Dodatkowo w instrukcji, przy każdym programie jest napisane ile kilogramów, można maksymalnie wyprać.

Zasada im mniej, tym lepiej tyczy się także detergentów

Wiele osób nadal uważa, że dodanie większej ilości proszku bądź płynu zapewni lepsze rezultaty prania, w praktyce sprawa wygląda odwrotnie. Nadmiar detergentu powoduje, że na ubraniach powstaje biały nalot. Dodatkowo resztki proszku mogą się także osadzać na podzespołach pralki i tym samym skracają jej żywotność. Jeżeli urządzenie posiada opcje automatycznego odmierzania detergentu, powinniśmy z niej skorzystać, ponieważ dzięki temu, pralka pobierze tyle detergentu, ile potrzebuje. Jeżeli pralka nie posiada takiej funkcji, to stosując zasadę dwie łyżki stołowe proszku bądź płynu do prania możesz wydłużyć życie Twojej pralki.

Sprawdzaj kieszenie

Przed każdym praniem powinniśmy dokładnie sprawdzać kieszenie kurtek, spodni, czy bluz. Monety, banknoty, chusteczki higieniczne, paragony, czy klucze mogę uszkodzić grzałkę, czy też pompę.

wydłużyć życie Twojej pralki
źródło: loveridges.co.uk

Ustawienie pralki

Przed pierwszym uruchomieniem pralki ważne jest, by usunąć wszystkie zabezpieczenia transportowe oraz odpowiednio wypoziomować sprzęt. Pozostawienie zabezpieczeń powoduje, że pralka pracuje znacznie głośniej. Dodatkowo mogą one uszkodzić bęben, amortyzatory oraz łożyska. Jeżeli natomiast pralka nie jest odpowiednio wypoziomowana, to przez ciągłe wibracje może dojść do uszkodzenia, ponieważ pralka będzie się przemieszczać po pomieszczeniu podczas prania.

Nie zapominaj także o regularnym czyszczeniu urządzenia, więcej o tym tutaj.