Pęknięta szyba nie daje spokoju? – Dowiedz się, co robić!

pęknięta szyba

Pęknięta szyba to jeden z najbardziej stresujących problemów w naszych domach. Nie dość, że zimą powoduje utratę ciepła, za które płacimy, to okazja czyni złodzieja. Nieważne, czy pękła cała szyba, czy jedynie jedna tafla z całego pakietu, kontakt z fachowcem jest nieunikniony. Co jednak zrobić, aby uniknąć skaleczenia lub poprawić właściwości izolacyjne naszego mieszkania? Dowiedz się, jak wygląda naprawa okien oraz co robić, gdy pęknięta szyba nie daje nam spokoju!

Nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wymienić szybę w swoim mieszkaniu? Zapoznaj się z naszą ofertą profesjonalnej wymiany okien!

Pęknięta szyba – Najczęstsze przyczyny usterki

Powodów zbicia szyba jest zbyt wiele, by jednoznacznie określić przyczyny nieprzyjemnej usterki. Może być to zarówno przypadkowe nieszczęście, jak i celowe działania osób z ze złymi zamiarami. Czy istnieje jednak możliwość, iż szyba pęka samoistnie? Dlaczego szyba w oknie pęka?

  • Wszelkie rysy i odpryski
    Mniejsze uszkodzenia powierzchni szyby to często skutek silnych detergentów myjących. Czyszczenie okien druciakami lub ostrymi szczotkami również nie jest najlepszym pomysłem, Ponadto, nagłe zmiany temperatury lub ciągły przeciąg często przeradzają się w mikropęknięcia.
  • Nieprawidłowy montaż okna
    Twoje szyby zdają się pękać całkowicie losowo? Sprawdź, czy problem nie leży w montażu tafli szkła. Nawet niewielkie różnice rzędu kilku milimetrów mogą spowodować konieczność zamówienia specjalisty od regulacji okien.
  • Uszkodzenia mechaniczne okien
    Niezależnie, czy było to działanie celowe, czy całkowicie przypadkowe, mechaniczne uszkodzenia szyb to wciąż najczęstszy powód powstawania pęknięć w szybach. Zwróć uwagę, aby nie obijać okien doniczkami, roletami lub sprzętem do sprzątania.

Pęknięta szyba – Czym jest siarczek niklu?

Mimo, że produkcja szyb do okien stoi obecnie na wyjątkowo wysokim poziomie technologicznym i technicznym, wypadków losowych nie można uniknąć. Jeżeli przy produkcji okien do składu tafli szkła dostaną się drobinki siarczku nilu, spore nasłonecznienie może sprowokować powstawania małych pęknięć. Siarczek niklu puchnie pod wpływem słońca, powodując powstawanie małych czarnych punktów. Boisz się, że pęknięta szyba to efekt działań osób trzecich? Zanim pogrążysz się w zamartwianiu, poszukaj czarnych punktów na szybie.

Jak wygląda obecnie wymiana okien?

Stopniowe przeniesienie się z wyposażania mieszkań w okna drewniane na okna PCV skutecznie utrudniło cały proces wymiany. Wymiana drewnianych okien sprowadzała się do skorzystania z usług szklarza, który zaklejał szczeliny kitem i przycinał szybę do odpowiednich rozmiarów. Okna PCV w szybami zespolonymi, czyli pakietami kilku tafli szkła, wymagają od nas wymiany całego zestawu. Popularnym sposobem produkcji okien PCV jest umieszczanie pomiędzy taflami powietrza, które zapewnia dodatkowe właściwości izolacyjne.

Jak zatem wymienić szybę w oknie? Najlepsza porada to ta najprostsza i najbardziej oczywista – kontakt z serwisem okien. Profesjonalna regulacja okien to gwarancja doświadczonego zespołu, zachowania gwarancji stolarki oraz idealnego dopasowania nowych szyb do rozmiarów ramy. Warto pamiętać, iż nie zaleca się wykorzystywania starych szyb przy wymianie okien na nowe. Zdecydowanie się na wymianę całego zestawu pozwala na uniknięcie utraty właściwości izolacyjnych oraz obniżenia się całościowej jakości okien.