Napęd bramy garażowej – Dlaczego nie działa?

napęd bramy garażowej

Napęd bramy garażowej to wyjątkowo przydatny mechanizm, który umożliwia nam szybkie otwarcie bramy, gdy tylko tego potrzebujemy. Możliwość wjazdu do garażu bez konieczności opuszczania samochodu jest wygodna, ale jak to bywa z mechanizmami – napęd bramy garażowej może się zepsuć. Dlaczego napęd bramy nie działa? Jak zabrać się za usuwanie usterki?

Nie wiesz, jak samodzielnie usunąć awarię bramy garażowej? Skontaktuj się z naszymi fachowcami od naprawy bram garażowych i wjazdowych.

Dlaczego brama garażowa nie działa?

Wiele awarii bram garażowych do wynik… nieprawidłowego użytkowania bramy. Ponadto, na działanie bram garażowych wpływają czynniki zewnętrzne takie jak pogoda oraz zwykła eksploatacja. Napęd bramy garażowej najwięcej problemów sprawia w okresie zimowym, gdy niska temperatura i opadu utrudniają jego prace. Dlaczego napęd nie działa?

 • Zabrudzone fotokomórki;
  Jeśli brama garażowa przestała otwierać się na Twoje zawołanie, sprawdź, czy fotokomórki nie są zabrudzone błotem lub śniegiem. Zwykłe czyszczenie bramy garażowej powinno wystarczyć.
 • Brama garażowa nie otwiera się;
  Zdarza się, że brama garażowa nie otwiera się na skutek uszkodzenia elementów służących do automatycznego otwierania. W takim wypadku skontaktuj się z producentem lub serwisem.
 • Nieprawidłowe użytkowanie bramy;
  Napęd bramy garażowej przestanie działać, jeśli notorycznie zapominamy o konserwacji bramy. Staraj się regularnie czyścić wszelkie ruchome elementy, zwłaszcza w okresie intensywnych opadów.

Napęd garażowy nie działa – Różni producenci

Jeśli brama garażowa się nie otwiera lub nie zamyka, zwróć uwagę, czy wszystkie elementy bram są ze sobą kompatybilne. Różni producenci mogą korzystać z różnych systemów napędów, które nie zawsze są ze sobą kompatybilne. Przed zakupem bramy garażowej dowiedz się, czy poszczególne elementy np. automatyka i system napędów będą ze sobą działać. Dobór pracujących ze sobą systemów oszczędzi Ci sporo problemów w przyszłości.

Jak naprawić napęd bramy garażowej? – Czy to możliwe?

Wszelkie mniejsze usterki i awarie, które najczęściej sprowadzają się do zabrudzenia możesz próbować usuwać samodzielnie. Pamiętaj jednak, że naprawa poważniejszej awarii napędu bramy lub całej automatyki może skończyć się pogorszeniem sytuacji. W takim wypadku, skorzystaj z pomocy profesjonalnego serwisu bram garażowych. Usuwanie awarii napędu bramy garażowej może wymagać znajomość podstaw pracy przy urządzeniach elektrycznych. Doświadczony pracownik zdiagnozuję przyczynę awarii oraz wymieni uszkodzone elementy. Jeśli postawisz na sprawdzonego fachowca, napęd bramy garażowej jeszcze przez długo Cię nie zawiedzie.

Czy warto wyposażyć się napęd do bramy garażowej?

Oczywiście, że tak. Jakakolwiek automatyka do bramy garażowej to niezwykle wygodne rozwiązanie dla niemal wszystkich użytkowników. Dzięki zautomatyzowanym siłownikom, jesteś w stanie:

 • Otworzyć bramę bez konieczności wychodzenia z auta;
 • Podnieść poziom zabezpieczenia swojego mieszkania;
 • Skorzystać z oferty popularnych producentów automatyki, takich jak Somfy, Mhouse, czy Came.
 • Znacząco podwyższyć standard swojego życia.

Pamiętaj również, że większość popularnych producentów automatyki do garażu dołącza do zakupu kartę gwarancyjną, która stanowi dla Ciebie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek jakichkolwiek awarii.