Najczęstsze usterki ekspres do kawy

Niestety złośliwość rzeczy martwych jest taka, że psują się w najmniej odpowiednim momencie. Na szczęście usterki, które spotykają twój ekspres do kawy, mogą być łatwe do naprawienia. Jak unikać awarii tego małego AGD? Jak sobie poradzić z usterkami, które spotykają ekspres? Najczęstsze usterki ekspres do kawy.

ekspres do kawy
źródło: villanovacoffee.com.au

Najczęstsze usterki ekspres do kawy

Kamień w ekspresie i innych sprzętach AGD jest bardzo powszechną usterka, często przez swoja bezmyślność pozwalamy na to, by kamień osadzał się na naszym AGD. Często do ekspresów ciśnieniowych używamy wody butelkowej zamiast wody filtrowanej. Większość wód butelkowych tylko z nazwy są mineralne, a tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego. Dlatego, aby uniknąć, nadmiernego osadzania się kamienia korzystaj z filtrowanej wody.

Często przez nasze lenistwo przyczyniamy się do zalania naszego ekspresu. Najczęściej nasz ekspres zalewa się w momencie, kiedy kładziemy mokre filiżanki w miejsce podgrzewania. Kolejną przyczyną zalania ekspresu może być wlewanie wody do pojemnika na wodę bez uprzedniego wyciągnięcia pojemnika na wodę z ekspresu.

Nie możecie naprawić swojego ekspresu? Sprawdźcie jaki teraz kupić tutaj.

Ostatnią z najczęściej spotykanych usterek, jaka może spotkać, ekspres do kawy jest zatkanie. Najczęściej powodem takiej awarii jest zablokowanie elementu zaparzającego, co więc spowodowało, że ten element się zapchał? Zazwyczaj nasypaliśmy za dużo kawy i ekspres tym samym się zepsuł. Na szczęście taka awaria zazwyczaj nie oznacza, że musimy wzywać serwis zajmujący się naprawą, wystarczy, że rozkręcimy nasz ekspres i wyczyścimy go. Na przyszłość warto mieć pod kontrolą, to jak dużo kawy wspawujemy, warto także przeczytać instrukcje i zalecenia producenta, bo każdy ekspres może mieć inne zalecenia.

ekspres do kawy usterka
źródło: coffeemag.ru

Jak widzicie, jeżeli będziecie dbać o swój ekspres, wystąpienie usterki z waszej winy będzie niemalże niemożliwe. Małe i duże AGD potrzebuje ciągłej dbałości o czystość i przestrzegania zaleceń producenta. Dlatego też porządkując dom, porządkujmy także nasze AGD.

Serwis Technikan.pl nie naprawia małych AGD. Jeżeli jednak usterce uległa pralka bądź inne duże AGD możesz zgłosić się do nas.