Najczęstsze błędy w zmywarkach Candy

zmywarka candy

Błędy w zmywarkach Candy, które pojawiają się na wyświetlaczu zmywarek Candy, najczęściej są to błąd E7 oraz błąd E6. Co oznaczają, jakie inne błędy mogą pojawić się na wyświetlaczu oraz jak sobie z nimi radzić dowiecie się w naszym artykule!

Błędy w zmywarkach Candy – jak sobie z nimi radzić?

Błąd E1 – jeżeli podczas tego błędu zmywarka długi czas pobiera wodę i ma problem z rozpoczęciem cyklu, to zapewne krany nie są otwarte bądź doprowadzanie wody jest utrudnione. W celu usunięcia tego błędu powinniśmy sprawdzić, czy wąż doprowadzający wodę jest prawidłowo podłączony. Jeżeli tak, należy dokładnie sprawdzić, czy jest on drożny. Jeżeli sprawdziliśmy powyższe przyczyny, to powodów może być wiele m.in. za niskie ciśnienie wody. Najlepiej w sytuacji, gdy sprawdziliśmy znane nam już przyczyny zgłosić się do mechanika AGD.

Błąd E2 – zmywarka nie podgrzewa wody, a czujnik NTC nie bierze „udziału” w cyklu, w przypadku błędów tego typu należy sprawdzić hydrostat.

Błąd E3 – w przypadku pojawienia się tego błędu możemy być pewni, że doszło do awarii czujnika temperatury. Błąd ten  oznacza zwarcie w obwodzie bądź uszkodzenie czujnika temperatury. Ten błąd może prowadzić m.in. do niedomywania naczyń w zmywarce. Czujnik temperatury, czyli inaczej czujnik NTC jest elementem, który nie podlega naprawie, możemy jedynie wymienić go na nowy.

Błąd E4 – błąd związany jest z pobieraniem wody, jednak w tym przypadku zmywarka pobiera jej za dużo. Kiedy ten błąd pojawi się na wyświetlaczu, należy sprawdzić przepływomierz. Ta część nie jest naprawiana, możemy ją jedynie wymienić na nową. Jeżeli wykluczymy uszkodzenie tego elementu, należy sprawdzić hydrostat, a następnie elektrozawór. Zazwyczaj na własną rękę nie możemy zająć się tymi usterkami i jeżeli sprzęt nadal jest na gwarancji, należy z niej skorzystać.

błędy w zmywarkach Candy
źródło: altroconsumo.it

Błąd E6 – błąd ten także związany jest z czujnikiem temperatury. Woda dłuższy czas się nagrzewa, jednak nie osiąga odpowiedniego poziomu. Z problemem możemy poradzić sobie tak jak poprzednio.

Błąd E7 – tak samo, jak w poprzednim błędzie doszło do uszkodzenia czujnika NTC, a więc musimy wezwać fachowca od naprawy pralek, zmywarek oraz innych sprzętów AGD bądź wymienić czujnik na własną rękę.