Najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble

Błędy w pralkach Eco Bubble, które pojawiają się na wyświetlaczu, mają różne kody, nie zawsze mamy instrukcje i możemy zobaczyć co oznacza dany błąd. W tym artykule znajdziecie najpopularniejsze błędy w pralkach Eco Bubble oraz dowiecie się, czy jak już się pojawią możemy sami rozwiązać te problemy?

Najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble – co oznaczają i jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble
źródło: samsung.com

Błąd 4E – nieprawidłowe pobieranie wody

Błąd sygnalizowany brakiem  dopływu wody lub uszkodzeniu systemu ssącego. Pojawia się, gdy częstotliwość odpowiadająca poziomowi wody nie pokazuje zmian przekraczających większych niż 100 Hz.

Co zrobić gdy pojawi się błąd 4E?
⦁ sprawdzić, czy zawór odprowadzający wodę jest odkręcony
⦁ sprawdzić, czy ciśnienie wody nie jest zbyt niskie – w każdym kranie w mieszkaniu
⦁ sprawdzić, czy wąż nie jest skręcony, lub zapchany
oczyścić filtr sitkowy, przy zaworze pralki
⦁ oczyścić filtr sitkowy w wężu odprowadzającym wodę

Błąd 5E- twarda woda

Problem najczęściej występuje w wyniku twardej wody, która powoduje powstawanie kamienia. Ten kod błędu w pralkach Eco Bubble sygnalizuje uszkodzony czujnik, który wykrywa poziom wody. Może również sugerować uszkodzenie pompy, a dokładnie jej wirnika bądź uszkodzenie sterownika elektronicznego. Mogło także dojść do zapchania kanału spustowego: spinacze, monety, nakrętki, kapsle, śruby, inne drobiazgi.

Co zrobić gdy pojawi się błąd 5E?
⦁ sprawdzić grzałkę
⦁ wyczyścić filtr

eco bubble błąd
źródło: ukwhitegoods.co.uk

Błąd DE- błąd otwartych drzwiczek

Występuje on, gdy w trakcie pracy urządzenia następuje otwarcie drzwiczek lub gdy ma miejsce włączenie pralki z niezamkniętymi drzwiczkami. Ten błąd w pralkach Eco Bubble zostaje skasowany po zamknięciu poprawnie drzwiczek. Po zakończeniu prania, w ciągu kilku sekund drzwiczki same się otworzą. Dlatego też nie starajcie się ich otwierać na siłę!
Błąd UE- nierównomierne rozłożenie wsadu

Błąd sygnalizowany w przypadku, gdy system kontroli równomiernego rozłożenia wsadu prania zalicza sytuacje jako nieprawidłowe rozłożenie prania. Przy wystąpieniu takiego błędu rozkładamy pranie w bębnie równomiernie.
Błąd SUD lub 5UD- za duża ilość piany

To pojawienie się problemu ze zbyt dużą ilością piany w zbiorniku na proszek. Wskazuję na nadmierne zapienienie bębna pralki. Urządzenie nie będzie wtedy kontynuować pracy. Zanim nadmierna piana opadnie, może minąć kilka godzin, dlatego też spokojnie powinniśmy na to zaczekać. W tej sytuacji zaleca się zmniejszenie detergentu stosowanego do prania lub zmianę na mniej pieniący. Jeżeli to nie pomaga, to zalecane jest wykonanie programu „Eco czyszczenie bębna”, a w przypadku jego braku program z temperaturą 90 stopni Celsjusza. Przed kolejnym rozpoczęciem prania zapoznajmy się dokładnie się z informacją odnośnie tego ile wsypać proszku i jaki producent jest zalecany do waszego modelu. Pomoże nam to uniknąć kolejnej takiej sytuacji.

W przypadkach niektórych błędów jesteśmy w stanie sobie sami poradzić, ale kiedy jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, nie zwlekajmy i wezwijmy fachowca, który pomoże nam zlikwidować problem i naprawić awarię. Jednak jak widzicie najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble nie są trudne do zdiagnozowania i naprawienia, jedynie w wyniku nieprawidłowego korzystania pralki, czyli błędu 5E i 4E możecie mieć problem z usunięciem błedu na własną rękę.

naprawa pralek