Lodówka z systemem All-Around Cooling vs. z systemem Hybrid Cooling

Nie jest łatwą sprawą wybrać odpowiednią lodówkę do naszego mieszkania. Na rynku dostępne są różne lodówki z różnymi systemami i technologiami. Ceny tych sprzętów wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na co jednak zwrócić uwagę, czym się kierować, aby nie zwariować… Podpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule.

All-Around Cooling vs. Hybrid Cooling

Lodówka z systemem All-Around Cooling vs. z systemem Hybrid Cooling
źródło: currys.co.uk

Czym przede wszystkim powinniśmy się kierować wybierając lodówkę?

WYGLĄDEM– w zależności czy nasza lodówka będzie musiała być pod zabudowę, czy wolnostojąca. Wtedy musimy określić jej wysokość i szerokość. W tych wolnostojących mamy o wiele większy wybór w kolorach (retro, białe, stalowe, czarne, kolorowe, z obudową ze stali, lub malowaną). Ważną rzeczą w wyborze lodówki jest też odpowiedni kierunek otwierania drzwi w lodówce. W wielu modelach można zmienić kierunek otwierania drzwi (często za dodatkową opłatą).

WNĘTRZEM– najlepiej, gdy półki wykonane są z hartowanego, odpornego na pęknięcia i zarysowania szkła, lub tworzywa sztucznego. Zwróćmy uwagę na to, aby półki miały regulowaną wysokość, wtedy można ich wysokość dostosować do produktów, które znajdują się w naszej lodówce. Warto też zwrócić uwagę czy lodówka posiada dodatkowe wyposażenie takie jak np.: pojemniki na kostki lodu, na jajka, masło, ser, czy osobne pojemniki na warzywa/owoce.

POJEMNOŚCIĄ– tutaj zwracamy uwagę na wysokość, szerokość i głębokość lodówki. Warto zwrócić uwagę dla kogo wybieramy lodówkę. Innej lodówki będziemy potrzebować dla jednej/dwóch osób i zupełnie innej dla pięcioosobowej rodziny.

ZUŻYCIEM ENERGII, GŁOŚNOŚCIĄ– każda lodówka ma opisane ile energii używa. Te najbardziej energooszczędne mają symbol A+++. Maksymalnym oznaczeniem są trzy gwiazdki. Im więcej jest gwiazdek, tym niższa temperatura w lodówce i dłuższy czas przechowywania produktów.

Któraś z funkcji w Twojej lodówce nie działa? Sprawdź nasz serwis Technikan.pl.

All-Around Cooling vs. Hybrid Cooling
źródło: techbuy.com.au

 

All-Around Cooling vs. Hybrid Cooling

  1. System All-Around Cooling

All-Around Cooling – to równomierne dostarczanie chłodnego powietrza ma obszarze całej lodówki. Dzięki odpowiednim rozmieszczeniu na każdej półce poprzez szereg specjalnych otworków, które pełnią funkcję wydmuchiwania zimnego powietrza. Lodówka wyposażona w ten system gwarantuję nam stałą temperaturę i sprawia, że produkty w lodówce są dłużej świeże.

  1. System Hybrid Cooling

Hybrid Cooling– polega ona na pośrednim chłodzeniu wilgotnym, schłodzonym powietrzem. Panel chłodzenia w systemie HYBRID COOLING wykonany jest z aluminium. Połączony jest z systemem Multi Air Flow i dzięki temu zapewnia równomierne chłodzenie. Wentylator rozprowadza zimne powietrze, a aluminiowa powierzchnia znajdująca się z tyłu urządzenia zachowuję w lodówce odpowiednią temperaturę. Powietrze nie jest skierowane bezpośrednio na żywność, co zapobiega wysychaniu i dlatego żywność dłużej zachowuję swoją wilgotność i świeżość. System HYBRID COOLING zapobiega osadzaniu się szronu na wewnętrznych ściankach lodówki oraz na znajdujących się w środku produktach.

  1. A może jednak system Twin Cooling Plus ?

W tej technologii tak jak w dwóch poprzednich chodzi o, jak najlepsze zachowanie dobrej jakości produktów przez dłuższy czas. Technologia polega na niezależnym nawiewie do komór chłodziarki oraz zamrażarki. W przypadku chłodziarki jest ono wilgotne, a w przypadku zamrażarki suche.