Jak dobrać syfon do umywalki?

jaki syfon do umywalki, dobry syfon do umywalki

Syfon jest niezwykle ważnym elementem w domu. Nie tylko odprowadza wodę do ścieków, ale również zatrzymuje gazy i nieprzyjemne zapachy z instalacji. Choć zwykle jest schowany w szafce, zdarza się, że stanowi ważny element dekoracyjny łazienki, np. we wnętrzach w stylu loft. Na rynku jest wiele rodzajów syfonów. Jak dobrać syfon do umywalki i na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Jak dobrać syfon do umywalki – rodzaje

Na rynku znajdziemy syfony PCV, które są proste w montażu. Lekkie tworzywo sztuczne występuje zwykle w kolorze białym, z tego powodu nie daje dużych możliwości aranżacyjnych i syfon najczęściej chowa się do szafki pod umywalką. Bardziej designerską opcją są syfony z mosiądzu. Niestety ich designerski wygląd wiąże się z wyższą ceną. Warto jednak rozważyć ich zakup, ponieważ są nieco trwalsze niż syfony z PCV. Ponadto wykonuje się je również ze stali, metalu, a nawet ceramiki. Szukając odpowiedniego syfonu trafimy na modele kompletne ze wszystkimi niezbędnymi elementami do montażu, jak również półsyfony, które wchodzą w skład baterii. Dodatkowo wyróżniamy rodzaje syfonów biorąc pod uwagę ich budowę. Dostępne są: syfon rurowy, butelkowy oraz niestandardowy.

Jaki syfon do umywalki? – Syfon rurowy

Inaczej nazywany poziomym. Swoim kształtem przypomina literę U, dzięki czemu rzadko się zapycha. Jeśli więc zastanawiasz się, jak dobrać syfon do zlewu, najlepszym wyborem będzie ten rurowy. Wystarczy odkręcić kolanko, w celu usunięcia resztek jedzenia. Syfony rurowo-poziome stosuje się przede wszystkim przy umywalkach zabudowanych.

Syfony butelkowe – pionowe

Jest to najczęściej wybierany rodzaj syfonów w domu. Posiadają pionowy kształt z dolnym zbiorniczkiem, który służy za zamknięcie wodne. Przypominają kształtem butelkę, stąd taka nazwa syfonu. Minimalistyczna, estetyczna forma dobrze prezentuje się w przypadku umywalek bez zabudowy. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać syfon do umywalki w małej łazience, syfon butelkowy będzie świetną opcją, ponieważ jego pionowy kształt nie wymaga dużej przestrzeni.

Jaki syfon do umywalki? Syfon niestandardowy

Są to syfony o nietypowych kształtach, idealnie nadające się do pomieszczeń o niestandardowych kształtach. Często są to syfony przyścienne, wannowe, brodzikowe lub do umywalek nablatowych. Jeśli nie wiesz jak dobrać syfon do umywalki w Twojej łazience o nietypowych kształtach, ten rodzaj syfonu spełni Twoje oczekiwania.

Jaki syfon do umywalki nablatowej?

Dobry syfon do umywalki nablatowej kupisz bez problemu. Możesz wybrać jeden z rodzajów syfonów, które przedstawiliśmy powyżej. Jeśli pod umywalką znajdzie się szafka, w której ukryjesz syfon, bez problemu możesz wybrać ten mniej dekoracyjny, wykonany z tańszych materiałów, który to jednak spełni bez problemu swoją funkcję. W przypadku, gdy syfon będzie widoczny, warto rozważyć zakup syfonu niestandardowego w kolorze pasującym do wnętrza łazienki. Na rynku znajdziesz zarówno modele białe, czarne, jak i złote. Dzięki temu syfon będzie dbał nie tylko o codzienną funkcjonalność umywalki, ale również stanie się ciekawym elementem dekoracyjnym.

Już wiesz jak dobrać syfon do umywalki. Jeśli chcesz, żeby jego montażem lub wymiana zajął się nasz hydraulik, nie czekaj i już teraz ustal dogodny termin wizyty.

Sprawdź również:

Ranking małych pralek

Cieknący kran – jak naprawić?