Gdzie kupić materiały budowlane do domu?


Jak zaaranżować i wyposażyć nowe mieszkanie? Który sklep wybrać?

Inwestycja w nową nieruchomość to nie tylko koszty zakupu. Konieczne jest również wyposażenie wnętrz i stworzenie przestrzeni funkcjonalnej na co dzień oraz komfortowej dla wszystkich domowników. Kompletowanie wyposażenia w salonach meblowych lub galeriach z meblami od projektantów może być zdecydowanie zbyt kosztowne. Popularne sklepy budowlane oraz meblowe, takie jak Castorama lub Ikea pozwalają urządzić wnętrza w wybranym stylu za rozsądną cenę.

Projekt wnętrz

Zamówienie indywidualnego projektu wnętrz u architekta to dla wielu prywatnych inwestorów zbyt kosztowne rozwiązanie. Sklepy takie jak Obi, Leroy Merlin, Castorama oraz Ikea oferują możliwość zaprojektowania konkretnych pomieszczeń bez ponoszenia tak wysokich kosztów. Jeśli więc wydatek kilku tysięcy na profesjonalny projekt od architekta to zbyt duże obciążenie dla budżetu warto skorzystać z możliwości projektowania przestrzeni z pomocą doradców w sklepach meblowych. Zaletą takiego rozwiązania jest korzystanie z produktów dostępnych w Castoramie, Ikei, Obi czy też Leroy Merlin podczas przygotowywania projektów. Dzięki temu po zakończeniu etapu projektowego i zatwierdzeniu ostatecznej wersji można od razu dokonać zakupów.

Zamówienie całego wyposażenia w jednym miejscu

Skorzystanie z takich sklepów, jak Obi, Castorama czy Leroy Merlin daje szansę na skompletowanie całego wyposażenia w jednym miejscu. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu podczas poszukiwań. W wymienionych marketach budowlanych można znaleźć wszystko zaczynając od najmniejszych śrubek oraz elementów i materiałów potrzebnych podczas budowy domu, poprzez płytki, panele oraz farby do ścian, kończąc na meblach do kuchni czy łazienki. Ikea również stanowi miejsce, w którym można w pełni wyposażyć swoje nowe wnętrza w meble i potrzebne akcesoria. Dodatki takie jak tkaniny na poduszki, zasłony, dywany, lampy, jak również rośliny do ozdoby znajdują się w jednym miejscu i pozwalają skompletować pełną listę potrzebnych rzeczy.

Transport

Decydując się na zakupy i zrobienie zamówienia w sklepach pokroju Ikea, Castorama czy Obi nie trzeba troszczyć się o transport do mieszkania lub domu. Można oczywiście zapewnić sobie transport we własnym zakresie, lecz nie ma takiej potrzeby. Chęć skorzystania z transportu oferowanego przez sklep trzeba zgłosić odpowiednio wcześniej, a następnie ustalić najbardziej dogodny dla wszystkich termin. Poszczególne elementy wyposażenia mogą być dostarczone do nieruchomości w chwili, gdy nadejdzie czas na ich montaż. Dzięki temu mieszkanie lub dom, w których wciąż odbywa się remont nie zostaną jednocześnie zastawione kartonami z wyposażeniem. Każdy etap prac remontowych przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Zamówienie transportu z meblami lub materiałami budowlanymi z Obi lub Leroy Merlin to świetny sposób na przemyślaną koordynację realizacji całej inwestycji. Korzystanie z takich rozwiązań to najlepszy sposób na sprawny i udany remont w nowym domu lub zakupionym mieszkaniu.