Jak działają inteligentne sprzęty AGD?

smart pralka

Inteligentne sprzęty AGD podbijają rynek. Pomagają w codziennym funkcjonowaniu już wielu z nas. Dziś już sporo osób nie wyobraża sobie życia bez tej technologii. Dawniej na myśl o inteligentnych sprzętach mieliśmy na myśli wyłącznie komputer. Teraz można połączyć prace naszych sprzętów domowych takich jak: pralka, zmywarka, piekarnik, a nawet lodówka z komputerem, smartfonem, czy tabletem. Jak one działają ? Jaką funkcje pełnią w naszym codziennym życiu, dlaczego są tak niesamowite, co potrafią inteligentne urządzenia, o tym w naszym artykule.

smart pralka
źródło: appliancesconnection.com

Inteligenta Pralka

Większość z nas jest zazwyczaj uwieziona w domu do zakończenia cyklu prania. Dzięki inteligentnej pralce można połączyć jej współprace z naszym smartfonem. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie naszego czasu. Możemy włożyć brudne pranie do bębna już rano, a na godzinę przed powrotem z pracy za pomocą smartfona, czy tableta włączyć pranie. Pralka z taką funkcją powoduje że, od razu po powrocie do domu, wyciągamy i rozwieszamy pranie, nie musimy już czekać godziny, żeby pranie było „gotowe”. Aplikacja jest też w stanie wykryć błędy takie jak: niedomknięcie drzwiczek, czy konieczność uzupełnienia płynu do płukania.

Inteligenta zmywarka

O tym, kiedy chcemy włączyć naszą zmywarkę, aby nasze naczynia były czyste i lśniące, także możemy zadecydować przez telefon- możemy włączyć ją z pracy, czy kanapy. Specjalna aplikacja informuje nas, na jakim etapie pracy jest nasza zmywarka, o konieczności dosypania soli, czy innych detergentów.

Inteligentny piekarnik

Taką samą sytuację mamy w piekarnikach. Wystarczy, że mamy dostęp do sieci, a nasz piekarnik może być włączony przez telefon. Stojąc jeszcze w sklepie, w kolejce po mrożoną pizzę możemy przy pomocy smartfonu już uruchomić nasz piekarnik, aby nagrzał się do odpowiedniej temperatury. Pomoże nam to zaoszczędzić czas i sprawi, że przygotowywanie posiłku stanie się szybsze. Specjalna aplikacja potrafi zakomunikować nam o konieczności czyszczenia piekarnika, tak aby tłuszcz osadzający się w środku piekarnika się nie przypalał.

ak działają inteligentne sprzęty AGD?
źródło: news.softpedia.com

Inteligenta lodówka

Lodówki wyposażone są już w tak inteligentom technologię, że potrafią nas poinformować o kończącym się zapasie wody mineralnej, czy terminie ważności warzyw i owoców. Dodatkową funkcją jest wysłanie nam wiadomości z listą produktów, które już powoli się kończą. Potrafią także przeanalizować zawartość naszej lodówki i na tej podstawie podpowiedzieć, jaka potrawę możemy z nich przygotować na obiad, czy kolację. Przy okazji przeliczają, ile kalorii będzie miał nasz posiłek. Przekazują nam informację, że będzie konieczna obróbka mięsa, abyśmy mogli wcześniej włączyć piekarnik, aby mógł się nagrzać. Oczywiście również za pomocą aplikacji w smartfona!

Inteligentne sprzęty są już tak zaprogramowane, że gdy przyłożymy naszego smartfona do naszego urządzenia AGD w odpowiednie miejsce, a ten wyślę komplet informacji o stanie technicznym sprzętu do odpowiedniej firmy. Dzięki takiej technologii i funkcji, jakie mają sprzęty, możemy uniknąć niepotrzebnej wizyty serwisu i zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale też i pieniędzy. Już coraz więcej lodówek na polskim rynku nosi nazwę „smart” – czyli, że praca sprzętu AGD jest sterowana technologią sieci Wi-Fi w naszym smartfonie.

Ciekawostka! Nie na takie sprzęty najchętniej patrzeliśmy w 2016 roku, szukaliśmy urządzeń, które będą energooszczędne, a także nie będą pobierać za dużo wody.