Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro

Dlaczego nie kręcą się ramiona w zmywarce?

dlaczego nie kręcą się ramiona w zmywarce, nie kręcą się śmigła w zmywarce, zmywarka nie kręcą się ramiona, ramiona natryskowe w zmywarce

Ramiona natryskowe w zmywarce odpowiadają za dokładne domywanie naczyń. Zazwyczaj w zmywarce znajdują się 2 lub 3 ramiona natryskowe. Aby mogły swobodnie opryskiwać naczynia, konieczne jest odpowiednie ciśnienie oraz nic nie powinno blokować ich pracy. Gdy nie działają, efektem są zabrudzone talerze i miski po skończonym cyklu zmywania. Dlaczego nie kręcą się ramiona w zmywarce? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej!

Nie kręcą się śmigła w zmywarce – winna zapchana dysza

Zanim wezwiesz fachowca, sprawdź, czy dysza ramienia myjącego jest czysta. Wszelkie zanieczyszczenia ze zmywania lubią osadzać się w trudno dostępnych miejscach. Zobacz, czy nie jest podobnie w tym przypadku. Zabrudzenia skutecznie blokują ramiona natryskowe w zmywarce, przez co nie są w stanie się obracać. Jeśli rzadko myjesz zmywarkę, może to być przyczyna problemu. Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, pamiętaj o regularnym myciu zmywarki. Drobne elementy wyczyść wykałaczką oraz płynem do mycia naczyń. Pamiętaj, aby nie rozkręcać ramion spryskiwaczy, ponieważ dojdzie do ich rozszczelnienia i trwałego uszkodzenia.

Ramiona w zmywarce nie kręcą się – powodem nagromadzony kamień

To kolejna przyczyna niedziałającego ramienia, do której przyczyniamy się nieodpowiednią dbałością o urządzenie. Ramiona natryskowe w zmywarce mają stały kontakt z wodą, a to może przyczyniać się do osadzania kamienia, uniemożliwiającego przepływ wody lub obracanie się dyszy. Kup środek odkamieniający i wyczyść zmywarkę. Pamiętaj, aby tego typu czynność pielęgnacyjne przeprowadzać minimum raz na kilka miesięcy.

Zmywarka nie kręcą się ramiona – Zużyta uszczelka

Za puszczanie wody w spryskiwaczu odpowiada uszczelka. Jest to element, który często się zużywa i dodatkowo obniża ciśnienie wody. Należy sprawdzić, czy nie jest wytarta, jeśli tak, trzeba wymienić uszczelkę na nową.

Nie kręcą się śmigła w zmywarce – niewłaściwa praca pompy

Niekiedy dochodzi do poważniejszych uszkodzeń, do których warto wezwać serwis AGD. Powodem, dla którego ramiona spryskujące nie działają, jest uszkodzona pompa. Fachowiec sprawdzi również wąż dopływowy i odpływowy, ponieważ często się zapychają i mogą być przyczyną problemu.

Awaria rozdzielacza wody

W niektórych zmywarkach, na przykład Whirlpool lub Beko, znajduje się rozdzielacz wody. Ten element odpowiada za doprowadzanie wody do ramion. Gdy dojdzie do jego uszkodzenia, często śmigła w zmywarce nie kręcą się. Wymiana rozdzielacza powinna rozwiązać problem.

Jeśli nie kręcą się ramiona w zmywarce, nie zawsze jest wymagana wizyta fachowca. Czasami wystarczy usunąć nagromadzony kamień lub brud, a problem ustąpi.

Twoja zmywarka nie odprowadza wody lub nie włącza się? Przekonaj się, że naprawa zmywarek to nasza specjalność, umawiając wizytę za pomocą formularza online. Zapewniamy wsparcie najlepszych specjalistów na rynku oraz posiadamy wiele części zamiennych, umożliwiających szybką naprawę.

To może Cię zainteresować:

Spalona grzałka w zmywarce – objawy

Dlaczego należy stosować sól do zmywarki?

Niedomyte naczynia w górnym koszu zmywarki