Czyszczenie zmywarki Kretem – jak przeprowadzić?

czyszczenie zmywarki kretem, jak wyczyścić zmywarkę kretem

Pomimo odpowiedniej pielęgnacji i użytkowania zmywarki, zdarza się, że dochodzi do zapchania odpływu urządzenia. Zator można usunąć w bardzo prosty sposób, używając sprawdzonych metod. Z pomocą przychodzi kultowy Kret! Czy Kret do zmywarki jest bezpieczny? Jak przeprowadzić czyszczenie zmywarki Kretem? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej!

Czyszczenie zmywarki kretem – czy to bezpieczne

Wiele osób zastanawia się, czy czyszczenie zmywarki Kretem to bezpieczny sposób na odetkanie zapchanego odpływu. Oczywiście Kret może się okazać bardzo pomocny w tej sytuacji, jednak należy pamiętać o jego odpowiednim stosowaniu. Ten ogólnodostępny środek do udrażniania rur zawiera sodę kaustyczną, która ma właściwości żrące, dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć się przed jego zastosowaniem. Poniżej przedstawiamy czyszczenie zmywarki Kretem krok po kroku!

Jak wyczyścić zmywarkę kretem?

Przed rozpoczęciem prac załóż gumowe rękawice oraz gogle ochronne. Jeśli nie posiadasz specjalnych okularów, podczas korzystania z Kreta staraj się unikać kontaktu tego środka z twarzą. I teraz najważniejsza kwestia! Nigdy nie zalewaj Kreta wodą! To właśnie takie działania niweczą jego skuteczność i mogą pogłębić problem zatorów. Kreta rozpuszczamy zatem w wodzie, wystarczy kilka łyżeczek na pół litra wody. Mieszaninę wlewamy do odpływu zmywarki i pozostawiamy na około pół godziny, żeby zaczęła działać. Aby usunąć preparat, po upływie trzydziestu minut nastawiamy urządzenie na zmywanie lub płukanie i gotowe! Jak widać, czyszczenie zmywarki Kretem nie jest trudne, jednak wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności.

Dodatkowe porady

Aby uniknąć zatorów zmywarki, pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu. Jak odpowiednio dbać o zmywarkę? Przeczytaj nasz inny artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. Dodatkowo pamiętaj o cotygodniowym opróżnianiu filtra z resztek jedzenia. Zwróć także uwagę, aby usuwać większe okruchy oraz nadmiar tłuszczu z naczyń, ponieważ to zwykle zalegające jedzenie i tłuszcz prowadzą do zapychania odpływu urządzenia. Dzięki regularnej pielęgnacji udrażnianie zmywarki Kretem nie będzie rutynowym, a jedynie doraźnym sposobem na radzenie sobie z zatkanym odpływem.