Czyszczenie lodówki – Domowe sposoby na czystą lodówkę

czyszczenie lodówki

Lodówka to nieodłączony element naszego życia. Przystępne i tanie chłodzenie żywności pozwoliło nam na przechowywanie jedzenia, które w normalnych warunkach już dawno uległoby zepsuciu. Jest jednak pewien skutek uboczny — brud. Ogromna ilość jedzenia, idąca w parze z codziennym korzystaniem sprawiły, że lodówka szybko się brudzi. Czyszczenie lodówki detergentami lub domowymi sposobami oszczędzi nam sporo kłopotów m.in.: namnażających się bakterii, lub brzydkiego zapachu z lodówki. Dowiedz się, jak umyć lodówkę domowymi sposobami!

Czyszczenie lodówki — Od czego zacząć?

Jesteś tym, co jesz. Popularny frazes, ale jakże prawdziwy. Codzienna pielęgnacja lodówki to świetny sposób na podniesienie standardu naszego życia. Magazynowanie żywności samo w sobie jest proste, ale co zrobić, gdy lodówka Samsung lub lodówka Amica śmierdzą i są brudne?

  • Pamiętaj o regularnym rozmrażaniu lodówki, w szczególności, gdy czujesz gorące boki lodówki.
  • Wyposaż się w niezbędne do czyszczenia chłodziarki detergenty.
  • Raz na jakiś czas opróżniaj lodówkę z zepsutego pożywienia.
  • Nie zapominaj o myciu elementów ruchomych, takich jak szuflady i półki.

Czyszczenie lodówki tak naprawdę zaczyna się u nas w głowie. Wytarcie brudnych plan po jedzeniu czy rozmrożenie lodówki Samsung nie są trudnymi do wykonania zadaniami — za to piekielnie ciężkimi do zapamiętania. Sprawdzoną receptą na czystą lodówkę jest oczywiście regularność połączona z tradycyjnymi sposobami.

Jak umyć lodówkę octem i sodą oczyszczoną?

Czyszczenie lodówki dostępnymi w każdej kuchni produktami jest banalnie proste. Nie wiesz, jak umyć lodówkę octem i sodą? Sporządź mieszaninę sody i octu w proporcji ok. 1:3 (tj. 3/4 szklanki octu i 1/4 szklanki sody oczyszczonej). Nałóż mieszankę na tłuste plamy po jedzeniu i zaschniętą żywność, a następnie zostaw lodówkę otwartą. Na sam koniec, zetrzyj grudki sody z półek i ciesz się pachnącą i czystą przestrzenią. Czyszczenie lodówki sodą i octem to skuteczny, a co najważniejsze — ekologiczny, sposób na czystość w chłodziarce.

Czyszczenie lodówki sodą oczyszczoną — Można?

Zdarza się, że lodówka jest wyjątkowo brudna, a w naszym domowym wyposażeniu brakuje octu. Czy wyczyszczenie lodówki Samsung lub lodówki Amica samą sodą jest możliwe? Oczywiście, że tak! Wsyp do szklanki wody 2 łyżki stołowe sody i porządnie zamieszaj. Nałóż mieszankę na resztki jedzenia i brud w lodówce, a po 15-20 minutach przetrzyj półki wilgotną ścierką. Po śmierdzących plamach nie powinno być żadnego śladu.

Jak wyczyścić lodówkę wodą i octem?

Czyszczenie lodówki samą sodą mamy już za sobą. Dowiedzmy się zatem, jak wyczyścić lodówkę samym octem… i wodą. Do szklanki wypełnionej w 3/4 wodą dolej do pełna octu. Zawartość szklanki porządnie wymieszaj, a następnie nałóż na kamień w lodówce, resztki jedzenia oraz pleśń. Czyszczenie lodówki Amica lub lodówki Samsung octem i wodą jest o tyle przyjemne, że pozwala Ci uniknąć kontaktu z wieloma detergentami chemicznymi. Ocet poradzi sobie z pleśnią, kamieniem i jedzeniem. Pamiętaj jednak, że zapach octu może przyprawić o ból głowy.

Czyszczenie lodówki popularnymi środkami chemicznymi

Nie wszyscy z nas pokładają wiarę w sprawdzone, babcine sposoby na czystą lodówkę. Do skutecznego czyszczenia lodówki możesz wykorzystać detergenty z półek sklepowych. Mowa tutaj o przeznaczonych do tego celów sprayów firm DR. BECKMANN lub FROSCH oraz o płynach do mycia naczyń. Środki chemiczne w szybki sposób usuną resztki jedzenia i pleśń znajdujące się lodówce, a specjalne pochłaniacze zapachu usuną problem z brzydkim zapachem z lodówki.