Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz piorący?

Jak wiecie, utrzymanie domu w czystości, może być nie lada wyzwaniem, dlatego też na pomoc przychodzą nam przeróżne sprzęty AGD. Jednym ze sprzętów, który ma nam pomóc utrzymać porządek w naszym domu jest odkurzacz piorący.

odkurzacz pioracy

źródło: youtube.com

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz piorący?

Wbrew pozorom odkurzacz piorący, nie tylko pierze nasz dywany, czy tapicerkę, ale działa także jak zwykły odkurzacz. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy myśleli, że potrzebne będą im dwa sprzęty do zachowania czystości.

Z takiego urządzenia możemy korzystać na sucho i mokro. Korzystając z niego na sucho, zbieramy kurz i niewielkie zanieczyszczenia bezpośrednio do worka. Na mokro używamy najpierw środka czyszczącego aplikując go na dywan, czy też wykładzinę, następnie wciągamy powstałą piane wraz z brudem, który się rozpuścił.

Kupując sprzęty, większość z nas najpierw zwraca uwagę na markę i często zapominamy zwrócić uwagę na inne ważne rzeczy. A bardzo ważne jest byśmy także zwrócili uwagę na takie parametry jak: moc ssania, poziom hałasu, silnik, czy też jakość filtrów. Dlatego teraz po kolei omówimy wszystkie podstawowe parametry, abyście wiedzieli, na co zwrócić uwagę, kupując odkurzacz piorący. Do dzieła!

Podstawowe parametry odkurzaczy piorących

Poziom hałasu- jest to ważny element szczególnie dla tych osób, które mają małe dzieci w domu. Zazwyczaj, kiedy śpią mamy czas na to, aby zająć się porządkami. Na szczęście nowoczesne urządzenia są naprawdę ciche i optymalna głośność szumu nie powinna przekraczać 65 decybeli.

Moc ssania- w większości modeli możemy regulować ten parametr, dzięki czemu możemy dopasować ją odpowiednio do ilości zabrudzeń. Zazwyczaj nie musimy mieć bardzo dużej mocy odkurzacza, będzie nam ona potrzebna w przypadku kiedy mamy zwierzę w domu. Większa moc pozwoli nam na łatwiejszy i szybszy sposób usunięcia sierści z dywanu, czy też sofy.

odkurzacz

źródło: pixabay.com

Silnik- jeżeli mamy tylko małe dywaniki, a w naszym domu jest więcej odkrytych niż zakrytych podłóg, idealnie sprawdzi się odkurzacz o mocy 1200 W, jeżeli nasze dywany są grube i gęste, będziemy potrzebować takiego odkurzacza, którego moc jest osiąga 2000 W.

Ilość i pojemność zbiorniczków- odkurzacz piorący powinien być wyposażony w dwa duże zbiorniki, dzięki czemu czysta woda nie będzie się mieszać z brudną i nie będzie zachodziła potrzeba częstej wymiany wody na nową.

Jakość filtrów– niektóre filtry są w stanie pochłonąć nawet pyłki kwiatowe i zarodniki, dlatego też, jeżeli ktoś z waszych domowników jest alergikiem, warto zapoznać się z jakością filtrów i wybrać te dzięki, którym domownicy poczują się lepiej.

Przy zakupie odkurzacza piorącego, czy też zwykłego, warto zwrócić uwagę na to, czy jest wyposażony w wymienne końcówki, łatwo wchodzi pod meble i jak się z nim pracuje. Pamiętajcie, że odkurzacze piorące to duże udogodnienie, szczególnie kiedy mamy dzieci w domu, które często brudzą, czy też alergików, którym przeszkadzać może nawet najmniejszy kurz.

Latest Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *