Zepsuty programator w zmywarce objawy i naprawa

Programator –  to urządzenie, dzięki któremu pralka wykonuję takie czynności jak: mycie, pobieranie wody, płukanie, czy odpompowanie wody. To dzięki pracy tego urządzenia nasza zmywarka w odpowiednim cyklu wykonuje te wszystkie czynności.

Zepsuty programator w zmywarce objawy i naprawa

źródło: searspartsdirect.com

Dzięki jego poprawnej pracy zmywarka dostaje informacje, w jakiej temperaturze powinna zmywać naczynia. Gdy zauważymy, że z naszą zmywarką dzieje się coś dziwnego, to najprawdopodobniej awarii uległ programator. Zmywarka wtedy nie wykonuję pełnego cyklu zmywania lub po prostu go nie kończy. Kiedy możemy być pewni, że to właśnie programator jest winny za niepoprawną pracę naszej zmywarki? Przedstawiamy typowe objawy, które mogą sugerować zepsuty programator.

Zepsuty programator w zmywarce objawy i naprawa

Zmywarka nie rozpoczyna pracy

Pomimo tego, że został wybrany program, na którym powinna pracować nasza zmywarka, ona dalej nie rozpoczyna pracy. Na ogół przyczyn może być kilka. Przede wszystkim należy sprawdzić wąż odprowadzający wodę. Wąż powinien być elastyczny, nieskręcony. Jeśli jest skręcony to wtedy pobieranie, jak i wypompowywanie wody w naszej zmywarce nie działa prawidłowo. Powinien mieć także odpowiednią długość, ok 1,5 m – zbyt krótki może zalać nam mieszkanie. Kolejną ważną rzeczą jest przeczyszczenie węża. Być może coś zatrzymało się w środku i dlatego zmywarka nie potrafi pobrać lub wypompować wody. Jeżeli pomimo tych czynności nasz sprzęt dalej nie rozpoczyna pracy, możemy być pewni, że to właśnie wina programatora w naszej zmywarce.

Zmywarka nie pobiera wody

Jeżeli sprawdzimy ułożenie węża oraz przeczyścimy go możemy być pewni, że zmywarka nie pobiera wody z powodu uszkodzonego programatora w naszej zmywarce. Awaria programatora objawia się w ten sposób, że zmywarka pomimo zasilania prądem oraz wydawaniu odgłosów świadczących o tym, że jest gotowa do pracy nie startuje.

pralka programator

źródło: searspartsdirect.com

Pobiera wodę tylko do płaszcza zmywarki

To główny objaw zepsutego programatora. Zmywarka pobiera wodę, która trafia do płaszcza, ale dalej już nie. Przez co cały cykl zmywania stoi w miejscu, zmywarka nie potrafi dokończyć wybranego przez nas programu. Warto również sprawdzić napięcie otwierające zaworek- zbyt niskie świadczy o winie programatora.

Wyświetlacz nie włącza się

To kolejny znak, że winny jest programator. Pomimo podłączeniu zmywarki do prądu, ona  się nie włącza.  Może się tak dziać, ponieważ mogło dojść do rozłączenia obwodu programatora. Warto też sprawdzić, czy napięcie dochodzi do programatora. Jeżeli tak-a mimo tego zmywarka dalej nie reaguję, nie włącza się, konieczna będzie wymiana programatora w zmywarce.

Nie domyte naczynia

Zmywarka nie jest w stanie podgrzać wody do odpowiedniej temperatury, wskutek tego naczynia są niedomyte. Poprzez awarię programatora zmywarka nie dostaje informacji o tym, że ma podgrzać wodę. Wynikiem czego są właśnie problemy z nie domytymi naczyniami.

Zepsuty programator w zmywarce ma różne objawy ale jak widać naprawa niekoniecznie jest łatwa, dlatego zobacz jak możesz uniknąć niektórych awarii w zmywarce: Jak zapobiegać najczęstszym problemom ze zmywarką?

Zepsuty programator w zmywarce naprawa

Często zdarza się tak, że jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić programator w naszej zmywarce. Programatory nabyć można w specjalistycznych sklepach. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach i nie jesteśmy pewni, czy to aby na pewno akurat programator w naszej zmywarce uległ awarii, warto zaprosić do naszego mieszkania fachowca, który oceni czy aby na pewno awarii uległ programator i czy nadaje się on do naprawy, czy wymiany na nowy.

wymiana programatora

źródło: fixitnow.com

Mając podejrzenie awarii programatora w naszej zmywarce, radzimy, aby podczas pracy zmywarki nie zostawiać jej samej i po prostu obserwować jej pracę. Poprzez zepsuty programator sprzęt może pracować wiele godzin i narazić nas na dodatkowe koszty wiązane z niepotrzebnym zużyciem prądu.

Kiedy jednak potrzebny będzie fachowiec, zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *