Jak zdemontować front ze zmywarki Bosch, Candy, Simens?

 

Kiedy chcemy, aby nasza zmywarka posiadała front pasujący do reszty mebli, możemy bez problemu to zrobić. Fronty wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, dlatego idealnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach. Jak zdemontować front ze zmywarki?

front zmywarki

źródło: diversphoto.club

Jak zdemontować front w zmywarce Bosch?

Jeżeli front meblowy został zamocowany tak, jak to zaleca producent, to po otwarciu drzwi zmywarki w górnej części po bokach powinny się znajdować dwa wkręty. Należy poluzować je przeciwnie do ruchów wskazówek zegara, wtedy odblokują się wypustki zamocowane do płyty frontowej. Następnie należy odchylić płytę, zaczynając od góry, ponieważ na dole zaczepiona jest na specjalnych haczykach. Następnie unosząc ją lekko do góry, wyczepimy haczyki i płyta jest zdemontowana.

Jak zdemontować front w zmywarce Candy?

Odkręcamy wszystkie śruby w drzwiach, front powinien opaść do dołu. Wkręcone kołki mocujące, wystarczy wtedy pociągnąć do siebie.

Jak zdemontować front w zmywarce Simens?

Po obu stronach drzwi znajduję się otwór. Poluzuj wkręty. Otwór może być zaślepiony kapselkiem. W miejscu śrub, którymi skręcone są wkręty, trzymają one front meblowy. Przeważnie są przymocowane na wkrętak-krzyżak. Fronty trzymają jeszcze długie wkręty. Pierwszy i trzeci od góry, po obu stronach drzwi.

Jak wyregulować front w zmywarce?

Front zmywarki jest dość specyficznym elementem, ponieważ jest zupełnie pozbawiony regulacji. Dlatego, że jest on przykręcany wkrętami przez drzwi zmywarki, nie można go wyregulować. Front zmywarki należy zamontować zgodnie z instrukcją. W płytę frontu są wkręcone specjalnie zaczepy, które powinno się precyzyjnie zamocować w miejsce wyznaczone przez szablon. Zaczepy należy oprzeć w otworach drzwi, ustawić front i przykręcić wkrętami.

Ostatni etap najlepiej wykonać z pomocnikiem, ponieważ jedna osoba musi trzymać drzwi, a druga wkręcać wkręty.

Pamiętajmy o założeniu uchwytu przed przykręceniem frontu. Jeżeli jednak zapomnimy o uchwycie, trzeba będzie demontować front z drzwi raz jeszcze.

Jak zdemontować front ze zmywarki ?

źródło: diversphoto.club

 

Montaż frontów

Gdy już zakończysz prace związane z montażem korpusów szafek i po zamontowaniu blatu, można zacząć montować front do zmywarki.

Montując front w zmywarce, pamiętaj:

  1. Obróć front wokół osi prostopadłej do frontu ( regulacja prawo-lewo) na każdym zawiasie.
  2. Opuść lub podnieś front-regulacja góra-dół.
  3. Sprawdź, czy front leży w tej samej płaszczyźnie co inne fronty.

 

jak zdemontować front zmywarki

źródło: dhheaf.info

Najpopularniejszym materiałem na fronty do zmywarek jest lakierowana płyta MDF wykończona na różne sposoby: mat, półmat i połysk. Najbardziej efektowny jest połysk, ale tej najtrudniej go wykonać. Coraz częściej wybierane są fronty fornirowe, czyli gatunki egzotyczne: wenge, heban, palisander, zebrano. Dużym zainteresowaniem cieszy się również szkło w różnych odmianach: piaskowy, podklejany folią, mroźnego, barwionego w masie, czy lakierowanego.

Różnorodność materiałów służących do wykonania frontu, pozwala ukryć zmywarkę w kuchni tak, że nikt nie pomyśli nawet o zmywarce, która znajduję się za frontem. Pamiętajmy jednak o dokładnym i precyzyjnym założeniu tego elementu, w przeciwnym razie praca zmywarki nie będzie taka jak powinna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *