Czy opłaca się osobno kupować lodówkę i zamrażarkę?

Lodówka to bezapelacyjnie najważniejszy ze sprzętów AGD w domu, nie wszystkie modele lodówek mają wbudowane zamrażarki, czy warto w ogóle inwestować oddzielnie w zamrażarkę i lodówkę? Jakie są plusy zamrażalnika na dole? Odpowiedzi na te i inne pytania dostanicie w tym artykule.

H130RWH-fridge

źródło: http://www.hisense.co.za/

Lodówka bez zamrażarki.

Jeżeli miejsce pozwala na zastosowanie lodówki bez zamrażalnika i postawienie wolnostojącej zamrażarki, mamy dużą rodzinę bądź często robimy coś na zapas i to zamrażamy, jest to bardzo opłacalne rozwiązanie. Koszty związane z prądem będą wyższe, ale  koniec końców jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, kiedy będziemy z niej często korzystać. Upychanie produktów w zamrażalniku poskutkuje w efekcie większymi stratami energii.

Lodówki z Zamrażarką

Małe lodówki

Coraz częściej idzie się w minimalizm, choć lodówki podblatowe są już od dawna na rynku, dopiero teraz zaczynamy widzieć ich zalety.

Lodówka, którą możemy włożyć pod blat, wyposażona jest w mały zamrażalnik, taka lodówka jest przeznaczona dla np. singli czy ludzi, których nie ma często w domu lub wolą robić zakupy na bieżąco. Taka lodówka spodoba się na pewno osobą które mają małą kuchnię i każdym centymetr w kuchni jest dla nich na wagę złota.

lodówka

źródło: pixabay.com

Chłodziarko- zamrażarka -Zamrażalnik na górze czy na dole

Jeżeli rzadko korzystamy z zamrażalnika, lepszą opcją dla nas będzie zamrażalnik na dole, nie musimy się wtedy schylać co chwilę np. po warzywa i owoce, które powinny być na dole . Jednak kiedy dosyć często wyjmujesz coś z zamrażarki, lepszą opcją dla ciebie będzie opcja zamrażalnika na górze. Ogólnie rzecz biorąc, lodówki z zamrażarką na górze są mniejsze, niż te z zamrażarką na dole oraz sam zamrażalnik jest większy, więc takie lodówki sprawdzą się raczej lepiej w większej rodzinie.

Wybierając jakąkolwiek lodówkę, musimy zastanowić się, czy spełni wszystkie nasze potrzeby i jest wyposażona we wszystkie potrzebne nam funkcję, nie decydujmy się na osobny zakup lodówki i zamrażarki, jeżeli wiemy, że to się nam nie przyda, jest to funkcjonalne rozwiązanie tylko wtedy kiedy będzie ona często użytkowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *