Jak wyposażyć kuchnie, czyli jakie AGD wybrać do kuchni?

Po skończonym remoncie bądź kupieniu nowego mieszkania stajemy przed wyborem sprzętów AGD. Najważniejszym pomieszczeniem w domu jest kuchnia, dlatego też powinniśmy dokładnie zastanowić się, jakie sprzęty powinny się w niej znaleźć.

wyposażenie kuchni

źródło: pixabay.com

Jakie AGD wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać?

Nadal najpopularniejszym typem płyt są płyty gazowe, kolejne to indukcyjne i elektryczne. Płyty grzewcze mogą być zintegrowane bądź być osobnym urządzeniem. Przy zakupie płyty zwrócicie uwagę szczególnie na ich wielkość i rozmieszczenie palników.

Jak wybrać lodówkę?

Lodówka jest sprzętem, który musi znaleźć się w każdej kuchni. Do wyboru mamy wiele modeli, szczególnie, na co zwracamy uwagę wybierając ją to pojemność. To, jaką pojemność wybierzemy, zależy na od naszych potrzeb, jednak pamiętajmy, że nie powinna być ona ani za duża, ani za mała.

Jaką zmywarkę kupić?

Wbrew pozorom zmywarka powinna być podstawowym urządzeniem w kuchni, dzięki temu urządzeniu zaoszczędzimy wodę i energię elektryczną. Kupując zmywarkę mamy do wyboru modele do zabudowy i wolnostojące. Tak jak w przypadku innych urządzeń i tutaj mamy do wyboru modele o przeróżnych funkcjach i programach.

Jak wybrać piekarnik?

Wybierając piekarnik przede wszystkim, stajemy przed wyborem piekarnika wolnostojącego, a do zabudowy. To, jaki piekarnik wybierzmy, zależy od tego, jaki wystrój panuje w naszej kuchni. Kolejną rzeczą, nad jaką się zastanawiamy to, czy piekarnik będzie zintegrowany z płytą, czy usytuowany samodzielnie. Każdy model wyposażony jest w różne funkcje. Na naszym blogu znajdziecie także artykuł, który opisuje najpopularniejsze funkcje w piekarniku.

Warto wiedzieć! Kupując sprzęty do zabudowy musimy liczyć się z tym, że zabudowany sprzęt jest trudniej naprawić w razie jakiejkolwiek usterki. Naprawa pralki, czy też zmywarki będzie utrudniona przez szafki.

Jakie AGD wybrać do kuchni?

źródło: pixabay.com

Jakie dodatkowe AGD wybrać do kuchni?

Jaki robot kuchenny kupić?

Osoby, które lubią przyrządzać ciasta, koktajle, czy też inne potrawy, których wykonanie jest trudne, powinny wyposażyć się w robota kuchennego. W zależności od tego, co mamy zamiar przyrządzać, powinniśmy kupić robota, który będzie wyposażony w funkcje robienia koktajli, czy ubijania ciasta. Więcej o wyborze robota kuchennego dowiecie się na naszym blogu.

Jak wybrać ekspres do kawy?

To, jaki ekspres wybierzemy, zależy od tego, jaki napar chcemy przygotować. Do wyboru mamy ekspresy kapsułkowe, ciśnieniowe i przelewowe. Działanie ekspresów przelewowych jest proste, dlatego też ekspres ten nadaje się dla każdego. Działanie ekspresów ciśnieniowych jest trudniejsze, przy okazji tego ekspresu warto zwrócić uwagę, że kawa, którą będziemy w niej parzyć, jest bardziej aromatyczna i ma delikatną pianę bez kwaśnego posmaku. Jednak to ekspresy kapsułkowe są najprostsze w obsłudze. Wystarczy, że włożymy odpowiednią kapsułkę i wciśniemy guzik.

Jak wybrać kuchenkę mikrofalową?

Choć kuchenka mikrofalowa nie jest sprzętem, który musi znaleźć się w każdej kuchni, może ona nam dużo ułatwić. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe nie tylko pozwolą nam na odgrzewanie potraw, ale także do rozmrażania potraw, pieczenia, czy grillowania. Większe mikrofalówki wyposażone jest w wiele funkcji, mogą posłużyć nam nawet jaki piekarnik. Warto jednak wiedzieć, że kiedy decydujemy się na taką mikrofalówkę, za każdym razem będziemy musieli wyciągać ruszty i całe wyposażenie piekarnika, może to nam nieco utrudnić korzystanie z mikrofali.

Jak wybrać pralkę do kuchni?

Pralka w kuchni nie jest najczęściej spotykanym sprzętem, zazwyczaj decydujemy się na zamontowanie jej w tym pomieszczeni, ponieważ brakuje nam miejsca w łazience. Montując pralkę w kuchni, zazwyczaj decydujemy się na modele do zabudowy, ponieważ dzięki temu sprzęt ten będzie niewidoczny, a nasza kuchnia nie będzie różnić się niczym od innych. Warto wiedzieć! Modele pralek ładowane od góry tez możemy zabudować- więcej o tym możecie przeczytać w naszym artykule „5 sposobów na ukrycie pralki w kuchni”

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *