Wodooszczędne AGD – jak kupić?

Na rynku można znaleźć wiele wodooszczędnych sprzętów, jednak nie każdy z nich jest wart Twojej uwagi! Jak więc wybrać wodooszczędny sprzęt? Dlaczego warto zwrócić uwagę nie tylko na energooszczędność sprzętów, ale także funkcje takie jak water saver? Wodooszczędne AGD – jak kupić?

Wodooszczędne AGD

źródło: dienlanhbachkhoahanoi.com.vn

Wodooszczędne AGD– jak kupić?

Wodooszczędny sprzęt warto kupić z dwóch względów, pierwszy z nich to ochrona środowiska, drugi zaś to oszczędzenie twoich pieniędzy. Pierwszym krokiem, który przybliży nas do zakupu, energooszczędnego sprzętu jest dokładne sprawdzenie etykiety, wbrew pozorom czasami z niej możemy dowiedzieć się o wiele więcej niż od niejednego sprzedawcy. Gdzie szukać etykiety z informacjami? Zazwyczaj możemy znaleźć ją naklejoną na tylnej części zmywarki bądź pralki, oprócz informacji o poborze energii znajdziemy tam dane o rocznym poborze wody (w litrach), a nawet poziom hałasu. Pamiętajcie, z dużym ułatwieniem dla was jest także oznaczenie energetyczne, im literka jest bliżej A, tym sprzęt jest bardziej ekologiczny.

Na co oprócz etykiety zwrócić uwagę kupując wodooszczędne AGD?

Jednak oznaczenia to nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę, warto także zwrócić uwagę na funkcje zmywarki, czy też pralki. Niektóre AGD mają funkcje nazywane eco- ta funkcja zazwyczaj ma za zadanie oszczędzać naszą energię i wodę. W większości urządzeń AGD ta funkcja jest już podstawowym wyposażenie, jednak producenci nie śpią i prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych funkcji, dzięki którym zaoszczędzimy nie tylko energię, ale także wodę. Niektóre z nich piorą nasze ubrania za pomocą bąbelków, a inne po prostu zużywają mniej wody, a piorą z taką samą skutecznością, a więc przed zakupem zobaczcie jakie funkcje posiada dany model.

Zakup takiego wodooszczędnego AGD spowoduje, że rachunki za wodę będą mniejsze i przyczynisz się do ochrony środowiska, ponad to czasami takie sprzęty możemy łatwiej poddać recyklingowi. Jak, więc widzicie wodooszczędne AGD ma wiele zalet nie tylko dla naszej kieszeni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *