Nowoczesne lodówki i ich funkcje. Top 5 niezawodnych lodówek

Jeżeli w planach masz zamiar kupna nowej lodówki, zastanów się najpierw. Czego oczekujesz od swojego sprzętu? Ładnego wyglądu, dużej oszczędności energi, a może sam jeszcze nie wiesz. Na początek przybliżymy ci wszystkie funkcje nowoczesnych lodówek, a na końcu zestawimy ze sobą top 5 niezawodnych lodówek. Miłego czytania

Nowoczesne lodówki i ich funkcje

Klasa energetyczna

klasa energetyczna

żródło: pixabay.com

Nie jest to, żaden chwyt marketingowy, lecz klasa jest dyrektywą Unii Europejskiej ELD 92/75/WE, która nakazuje firmą produkującym sprzęt AGD oraz RTV, aby na każdym sprzęcie umieszczać nalepkę z informacją o klasie energetycznej. Tak jak nie zalecamy kupować sprzętu o klasie energetycznej poniżej A, tak bez znaczenia jest czy wybierzemy klasę A++, czy A+++.

Klasa klimatyczna

Klasa klimatyczna określa zakres temperatury, w jakim funkcjonuje sprzęt chłodniczy. Model o źle dobranej klasie klimatycznej pracuje mniej efektywnie i zużywa więcej energii. W naszym klimacie najlepiej pracują urządzenia o klasie klimatycznej SN oraz N.

Poziom hałasu

Parametr poziomu hałasu podawany jest w decybelach (dB), który określa natężenie dźwięku jakie generuje urządzenie podczas pracy. Im niższy parametr, tym lodówka jest cichsza. Na naszym rynku poziom hałasu lodówek waha się pomiędzy 30 a 50 dB.

Bezszronowa

Lodówki bezszronowe zwane inaczej No Frost, jest to mechanizm, który kontroluje poziom wilgotności w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki osuszaniu i wymianie powietrza zapobiega osadzaniu się szronu. Wnętrze lodówki jest wentylowane, a wilgotne powietrze kierowane do specjalnego skraplacza. Lodówki takie nie wymagają rozmrażania.

top lodówka

żródło: pixabay.com

Udogodnienie czy potrzebna innowacja? Czyli dodatkowe funkcje lodówki.

  • Funkcja wakacje

Tryb pracy zmniejszający moc chłodziarki podczas długiego nieużytkowania lodówki. Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie zużycia energii.

  • Komora świeżości

Szuflada, w której można przechowywać wędliny, świeże mięso i ryby w obniżonej temperaturze w stosunku do całej chłodziarki, dzięki czemu dłużej zachowują smak, zapach i wartości odżywcze.

  • Kostkarka

Kostkarka w zależności od modelu lodówki może być ręczna lub automatyczna. W tej pierwszej użytkownik wlewa wodę bezpośrednio do specjalnych pojemników na kostki. W automatycznej wodę wlewa się do pojemnika lub lodówka sama pobiera ją z bieżącego ujęcia wody, wtedy kostki lodu tworzone są automatycznie.

  • Mini barek

Barek ukryty w drzwiach chłodziarki typu Side by Side. Idealne miejsce do przechowywania alkoholi i napojów, będą one zawsze idealnie schłodzone i dostępne bez otwierania chłodziarki i utraty zimna.

  • System Multi AirFlow

System obiegu chłodnego powietrza wewnątrz chłodziarki i zamrażarki, który powstaje przy otwieraniu drzwi.

  • Multiflow

System Multiflow zapewnia krążenie powietrza we wnętrzu lodówki co gwarantuje odpowiednie warunki przechowywania żywności w każdym miejscu chłodziarki.

  • Szuflada z kontrolą wilgotności

Zbyt duża wilgotność źle wpływa na świeżość produktów, dlatego specjalny system kontroluje poziom wilgotności i utrzymuje stały obieg powietrza w szufladzie, w której możesz przechowywać swoje warzywa i owocę.

warzywa w lodówce

żródło: pixabay.com

Top 5 niezawodnych lodówek:

Biorąc pod uwagę funkcje dodatkowe, klasę energetyczną liczbę termostatów, liczbę agregatów, opinię Klientów  oto 5 lodówek, które cieszą się największą niezawodnością:

Lodówka Bosch KGN39XI42

Lodówka ta jest ceniona za bardzo cichą pracę oraz minimalistyczny design. Lodówka idealne nadaje się do otwartych kuchni.
Bez tytułuSamsung RB37J5329SS

Lodówka pracuje bardzo cichutko. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu szuflad, przechowywanie jest dużo wygodniejsze i lepiej zorganizowane. Dodatkowo bardzo funkcjonalna jest półka na wino.

Bez tytułu

Siemens KG39EAL40

Lodówka ta jest estetycznie wykonana. Bardzo cicha praca, energooszczędność, funkcjonalnie rozmieszczone półki. miejsce na wysokie produkty, dobre utrzymanie chłodzenie i wiele jego ustawień.

Bez tytułuLG GBB530NSQFE

 Lodówka posiada miękką klamkę ułatwiającą otwieranie. Bardzo szybko chłodzi, dla osób zapominalskich fajnym udogodnieniem będzie funkcja zbyt długo otwartych drzwi, lodówka wówczas przypomina (sygnalizuje) o ich zamknięciu.

Bez tytułuWhirlpool BSF 9152 OX

Lodówka posiada estetyczny wygląd, dzięki jej wykonaniu utrzymanie czystości jest dużo łatwiejsze, przy jej dotknięciu nie robią się duże ślady. Bardzo pakowna zamrażalka, umiejscowiona na dole.

Bez tytułu

Która  z funkcji wywarła na tobie duże wrażenie? A może przypadła ci do gustu któraś z top 5 niezawodnych lodówek?

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *