Tego nie rób! Czyli jak poprawnie wkładać sztućce do zmywarki?

Każdemu z nas zdarzyło się wyciągnąć niedomytą łyżkę bądź nóż ze zmywarki. Zanim stwierdzicie uszkodzenie Waszego sprzętu, sprawdźcie, czy na pewno dobrze zadołowaliście Waszą zmywarkę! Jak poprawnie wkładać sztućce do zmywarki?

jak poprawnie wkładać sztućce do zmywarki?

źródło: pixabay.com

Jak poprawnie wkładać sztućce do zmywarki?

Zapewne nie raz na Twoich sztućcach pomimo długiego cyklu zostawały resztki jedzenia. Zmywarka nigdy nie domywa bez powodu, główną przyczyną brudnej łyżki, czy widelca jest nieprawidłowo włożenie go do pojemnika na sztućce, czy odpowiednie rozłożenie w szufladzie na sztućce. Więcej o zmywarkach z szufladą na sztućce i o tym, jak je ładować dowiesz się tutaj.

Głównym błędem, jaki robimy, jest wkładanie łyżek, łyżeczek oraz widelcy uchwytem do góry. Dlaczego ma to aż takie znaczenie? Woda w większości modelach wypływa od środka. Gdy sztućce włożone są uchwytami do góry woda oraz detergent nie może dostać się do najbardziej zabrudzonej części, czyli tej, którą wkładamy do buzi. Tak, więc wystarczy, że widelce oraz łyżki będzie wkładać uchwytami w dół, dzięki temu woda bez problemu się do nich dostanie, a ty będziesz cieszyć się czystymi sztućcami.

W przypadku noży sprawa wygląda trochę inaczej lepiej wkładać je ostrzem do dołu, tak aby podczas wyciągania nie skaleczyć się nimi.

sztućce

źródło: pixabay.com

Nie zapomnijcie polubić nas na facebook’u oraz instagramie! Dzięki temu będziecie z naszymi wpisami na bieżąco! 😉

To też warto wiedzieć, czyli jak wkładamy naczynia do zmywarki?

  • Na górnym koszu układamy delikatniejsze naczynia takie jak: filiżanki, kubki, szklanki, kieliszki, czy szklanki
  • Na dolnym koszu układamy naczynia większych gabarytów: płaskie i głębokie talerze, garnki, czy patelnie

Wszystkie naczynia takie jak szklanki, garnki, czy miski wkładamy dolną częścią. Natomiast talerze układamy w taki sposób, aby bez problemu mieściły się w przegródkach.

Wiecie już jak poprawnie wkładać sztućce do zmywarki? A może mimo tego, że zawsze tak wkładacie sztućce Wasza zmywarka nadal nie domywa? W takim razie bardzo prawdopodobne, że zmywarka nie działa jak powinna sprawdź Technikan.pl i dowiesz się jak usterka spotkała Twoją zmywarkę! 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *