Szybki sposób na ciasto, czyli jaki robot kuchenny wybrać?

Robot kuchenny jest bardzo przydatnym urządzeniem w domu. Roboty kuchenne bardzo ułatwiają przygotowanie wielu potraw. Wyręczają nas m.in w siekaniu, miksowaniu czy mieszaniu, Jaki więc robot kuchenny wybrać? Jaki robot najlepiej nadaje się do robienia ciast?

robot kuchenny

źródło: pixabay.com

Robot do wszystkiego, czyli robot wielofunkcyjny

Najlepszym rozwiązaniem są roboty wielofunkcyjne, które czy to w zestawie, czy dzięki dokupowanym akcesoriom dadzą sobie radę nawet z wyrobieniem ciasta drożdżowego. Każdy model robota wielofunkcyjnego może mieszać, ciąć czy siekać owoce i warzywa. Wszystkie modele wyrabiają ciasta, tylko nie każdy z nich zrobi to w taki sposób, jaki byśmy chcieli. Niejednokrotnie trzeba będzie dokupić dodatki, dzięki którym wyrobione ciasto będzie tak jakby własnie wyszło spod naszej ręki.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne, mogą posiadać w zestawie różne dodatki jak np. przyrząd do mielenia, tarczę do frytek, młynek do kawy, a nawet sokowirówkę. Mogą być także wyposażone w funkcje turbo- chwilowe przyspieszenie obrotów, czy także zabezpieczenie przed wypadnięciem mieszadła podczas pracy (będzie to możliwe tylko po wyłączeniu silnika)

Kupując robota kuchennego, zwróćcie uwagę na to, czy:

  •  sterowanie elektroniczne to podstawa- robot dostosuje prędkość do „powierzonego” mu zadania
  • posiadają obrazki na robocie, które będą pokazywać, do czego służy dana funkcja czy też, do czego służy dana końcówka, ułatwi wam to bardzo pracę z robotem
  •  czy robot wyposażony jest w schowek na akcesoria lub ma jakaś saszetkę do ich przechowywania

Najpopularniejsze roboty kuchenne:

Nasze zestawienie będzie składać się zarówno z tych droższych modeli, jak i z tych tańszych.

Bosch MUM54251

Pierwszy w naszym zestawienie jest robot kuchenny wielofunkcyjny marki Bosh, można go kupić już od 950 złotych. Ten model posiada m.in. przystawkę „Cube Cutter”, dzięki której możemy kroić np. ziemniaki w równą kostkę. W zestawie znajdziemy także akcesoria do miksowania, hak do ubijania ciasta, czy przystawkę do mielenia mięsa.

Kenwood KM287

Robot kuchenny Kenwood możemy kupić już od 915 złotych. Ten robot wielofunkcyjny wyposażony jest w sokowirówkę, hak do wyrabiania ciasta oraz wyciskarkę do soków.

robot wielofunkcyjny

źródło: pixabay.com

Zelmer 878 / ZFP0900

Ten robot kuchenny możemy kupić już od 209 złotych, wyposażony jest w funkcje ucierania, siekania oraz krojenia. Nada się także to wyrabiania ciast oraz oczywiście miksowania. W zestawie znajdziemy kubek miksujący z dozownikiem, pojemnik mieszacza i kilka innych dodatków.

Bosch MCM68861

Robot ten dostępny jest już od 573 złotych. Oprócz podstawowych funkcji takich jak ubijanie, dzięki którym zrobimy np. domowy majonez, wyposażony jest w wyświetlacz LED. Posiada także wymienne tarcze np. do krojenia frytek.

Jak widać, każdy z robotów nadają się do wyrabiania ciasta. Jednak te droższe sprawdzą się lepiej do tego typu zadań. W robocie kuchennym także możemy zrobić ciasto biszkoptowe, tylko pamiętajmy o tym, że piane z masą łączymy ręcznie mieszając, nigdy nie używamy do tego celu robota, czy miksera.

Latest Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *