Jak spakować mieszkanie w kartony- przeprowadzka?

Jak wiadomo przeprowadzka nienależny do najprzyjemniejszych chwil w naszym życiu. Przewiezienie całego sprzętu może być bardzo skomplikowane, dlatego też mamy dla was kilka porad. Zobaczcie: jak spakować mieszkanie w kartony? Jak przewozić duże i małe AGD?

przeprowadzka AGD

źródło: pixabay.com

Jak spakować mieszkanie w kartony?

Więcej o pakowaniu mieszkań dowiecie się tutaj: pakupaku.pl

Przeprowadzając się, najłatwiej jest spakować się w kartony. Pamiętajmy jednak żeby każdy karton był starannie opisany, dzięki temu wasza przeprowadzka będzie sprawna i mniej kłopotliwa. Pudła możecie podpisać bądź wykonać specjalne etykiety, które będziecie mogli przykleić. Pudła ze szkłem bądź innymi delikatnymi przedmiotami oznaczcie w widocznym miejscu np. na zamknięciu, najprościej podpisać je: UWAGA SZKŁO! Nie warto specjalnie kupować kartonów, w niektórych sklepach i marketach możecie dostać je za darmo, jednak przed ich zapakowaniem zwróćcie uwagę na to, czy są one na pewno czyste! Nie tylko pudła ze sklepu się sprawdzą jeżeli macie kartony po ekspresie do kawy, mikrofalówce bądź innym sprzęcie- skorzystajcie z nich! Kiedy jednak zdecydujecie się na zakup kartonu, wybierzcie te, które oznaczone są jako przeprowadzkowe, powinny być one 5-warstwowe, dzięki czemu będą wytrzymalsze, te pudła świetnie sprawdzą się do zapakowania książek bądź innych ciężkich przedmiotów.

Przez pewien czas będziemy jeździć od jednego mieszkania, czy też domu do drugiego, warto więc do nowego domu przewozić w pierwszej kolejności rzeczy, które są nam mniej w danym momencie potrzebne. Zacznijmy więc od książek, dokumentów, czy też pamiątek.

pakupaku

źródło: pakupaku.pl

Przeprowadzka jest najlepszym czasem, kiedy możemy pozbyć się rzeczy niepotrzebnych tzn. kiedy pakujemy się w kartony, nie wrzucamy wszystkiego z szafek, każdą z rzeczy dokładnie oglądamy i zastanawiamy się, czy jest ona potrzebna. Nie pakujcie rzeczy, z których nie korzystacie więcej niż rok, tyczy się to najbardziej ubrań.

Pakowanie mieszkanie w kartony wiedza w pigułce

Zasada 1 – Pakując książki, nie wrzucajcie wszystkich do jednego kartonu, ponieważ będzie on ciężki, a więc trudny do przeniesienia.

Zasada 2 – Rzeczy delikatne zawiń w stare gazety bądź ręczniki, możemy także zabezpieczyć je folią bąbelkową, ostatni sposób jest najbezpieczniejszy.

Zasada 3 – W przypadku rzeczy lekkich kartony warto pakować w taki sposób, żeby zmieściło się w nich jak najwięcej. Pamiętaj, jednak że karton powinien swobodnie się zamykać, dlatego układaj rzeczy, a nie wpychaj nic na siłę!

Więcej porad na temat pakowania mieszkania w kartony znajdziecie tutaj: pakupaku.pl

pakowanie się przeprowadzka

źródło: pixabay.com

Jak przewozić duże i małe AGD? – o tym nie możesz zapomnieć!

  • Przed transportem lodówki oraz zamrażarki rozmroź je
  • Przewożąc sprzęt AGD, pamiętajcie o tym, że lodówki muszą być przewożone na stojąco
  • Sprzęt AGD, który przewozimy, musi być odpowiednio zamocowany, aby nic w trakcie transportu się nie przewróciło
  • Każde z urządzeń po przewozie musi się „zaaklimatyzować”, a więc nie włączaj go od razu po transporcie, odczekaj przynajmniej godzinę

Odwiedźcie koniecznie stronę: pakupaku.pl, znajdziecie na niej porady odnośnie przeprowadzek i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *