Czy to się opłaca? – mini lodówka

Masz małe mieszkanie, szukasz lodówki do domu letniskowego, a może jesteś singlem i nie chcesz kupować pełno wymiarowej lodówki? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, oznacza, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

mini lodówka

źródło: flowersinspace.com

Lodówka nawet w mieszkaniu największego przeciwnika kuchennego AGD jest bardzo potrzeba. Gdy gotujemy w domu i chcemy mieć wszystko pod ręką, potrzebna będzie nam pojemna lodówka. Osoby, które jedzą na mieście i większość czasu spędzają poza domem, będą zadowolone z faktu, że na rynku można znaleźć wiele mini lodówek, które sprawdzą się do ich potrzeb. To, na jakie wymiary lodówki się zdecydujemy zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy. Tak aby jej użytkowanie było wygodne, wystarczy by powierzchnia blatu, znajdowała się 85-95 cm nad podłogą. To jaką dokładnie wysokość wybierzemy, zależne jest to od wzrostu użytkownika. Minimalna szerokość, która umożliwi wygodne użytkowanie to 60 cm. W większych kuchniach możemy zdecydować się na szerokość 100 cm, a nawet więcej. Zazwyczaj jednak wysokość lodówek podblatowych nie przekracza 80 cm wysokości, a głębokość nie przekracza 56 cm, a w przypadku większości modeli jest nawet mniejsza 47, 43, a nawet 40 cm.

mini lodówki

źródło: thenorcoldguy.com

Dla prawidłowej cyrkulacji powietrza będziemy potrzebować 5-centymetrowej przerwy między tyłem lodówki a ścianą, jeżeli nie zapewnimy takiego odstępu, to może dojść do przegrzania, a nawet uszkodzenia urządzenia. Wentylacja jest ważna, szczególnie kiedy mowa o lodówkach, które przeznaczone są do zabudowy. Co, więc jeszcze różni mini lodówki od pełnowymiarowych sprzętów? Mini lodówki nie są wyposażone w kostkarkę do lody, system no Frost, czy alarm niedomkniętych drzwiczek. Dodatkowo niektóre urządzenia mają zamrażalnik z oddzielnymi drzwiczkami o pojemności kilkunastu litrów. Częstszym rozwiązaniem jest zamrażalnik wewnętrzny, zazwyczaj może zmieścić tam jedynie kilka porcji jedzenia. Jednak mini lodówki to niestety jedynie chłodziarki. Wybierają lodówkę, powinniśmy zwrócić uwagę także na jej klasę energetyczną, bez problemu znajdziemy lodówki o klasie A++, co spowoduje, że biorąc pod uwagę, także gabaryty urządzenia pobór energii będzie minimalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *