Co prowadzi do uszkodzenia zmywarki?

W związku ze stale rosnącą popularnością zmywarek zwiększa się także liczba tych sprzętów ulegających awarii. Wielu naprawa zmywarki można by było uniknąć, gdybyśmy tylko prawidłowo użytkowali ten sprzęt.

uszkodzenie zmywarka

źródło: choicehomewarranty.com

Kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na żywotność zmywarki, jest jakość wody, obok tego istotna jest także częstotliwość wykorzystania sprzętu i to, w jaki sposób przygotowywane są naczynia do zmywania. Zmywarki są bardzo delikatnymi sprzętami, które wyposażone są w coraz więcej funkcji, dodatkowo rozwój technologii powoduje, że jest do nich wkładane coraz więcej elektroniki. Zakamieniano woda i resztki jedzenia, które są pozostawiane na naczyniach, powodują, że sprzęt może ulec uszkodzeniu.

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia pralek oraz zmywarek jest właśnie twarda woda. Woda bogata jest w sole oraz chlorki, które wytrącają się z wody i osadzają się na częściach urządzenia w postaci tzw. kamienia. Efekty takiego stanu rzeczy nie są zauważalne od razu, jest to tzw. cichy zabójcy, który może w efekcie narazić nas na duże koszty. Jeżeli po zakończeniu pracy zmywarki naczynia pokryte są matowymi smugami, to zapewne woda jest twarda. Im woda jest twardsza, tym bardziej spada wydajność zmywarki i rośnie ryzyko awarii. Kamienia, który osadza się w naszym AGD, możemy się skutecznie pozbywać. Regularnie powinniśmy korzystać z gotowych detergentów do odkamieniania bądź domowych sposobów jak np.: wlewamy ocet do dozownika na proszek, a następnie ustawiamy pranie na 90 stopni Celsjusza- takie pranie wykonujemy przynajmniej raz w miesiącu.

zmywarka naprawa

źródło: thespruce.com

Jeżeli nie będziemy dbali o to by nasz sprzęt regularnie „pozbywał się” kamienia to może to doprowadzić m.in. do osadzania się go na grzałce, a w efekcie do jej przepalenia. Taka naprawa może być wykonywana tylko przez doświadczonego mechanika AGD, ponieważ jej nieprawidłowe wykonanie może uszkodzić cały sprzęt, a może być także groźne dla nas.

Podczas użytkowania zmywarki, ważne jest także, by regularnie czyścić filtr, w którym gromadzą się drobne zabrudzenia, w efekcie woda nie jest prawidłowo odprowadzana, a czasami nawet zabrudzenia przedostają się dalej i zapychają cały sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *