Płyty gazowe bez płomieni – co warto o nich wiedzieć?

Płyty gazowe już od dawna dostępne są na rynku, jednak nie na tak szeroką skalę, aby każdy o nich wiedział.  Płyty gazowe bez płomieni są już dostępne w największych sklepach w naszym kraju, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć.

płyta gazowa bez płomieni

źródło: brandzone.bz

Płyty gazowe bez płomieni – jak się prezentują?

Płyty gazowe bez płomieni z wyglądu nie różnią się niczym innym od płyt elektrycznych. SOLGAZ jest firmą, która zajmuje się produkcją tego właśnie sprzętu. Rozwiązanie to jest bardzo ciekawe. Wygląd kuchenki gazowej, dzięki niemu w znacznym stopniu się zmienił. Technologia, nie tylko pozwala na to by sprzęt, o wiele lepiej się prezentował, ale także daje możliwość mniejszego zużywania gazu, co za tym idzie, spaliny nie zostawiają tłustych osadów na meblach i naczyniach. Sama kuchenka wykorzystuje mniej energii niż standardowe kuchenki gazowe. Płyta wykorzystuje o 50% mniejszą ilość gazu.

Płyty ceramiczne gazowe, chociaż działają na gaz, nie narażają nas na bezpośredni kontakt z płomieniami. Płyta została wyposażona w pole grzewcze oraz panel dotykowy. Gaz jest spalany w temperaturze około 800 OC, a symultanicznie pozyskiwana jest również energia ze spalin, podgrzewa ona także określone pola, które zamontowane są na płycie, płyta nagrzewa się w systemie punktowym. Płyty gazowe bez płomieni nie mają dużych wymagań, do ich uruchomienia wystarczy jedynie napięcie o sile 12 V. Kiedy zabraknie prądu, korzystają z awaryjnego zasilania. Możemy z nich korzystać na różnych gatunkach gazu i co ważne nie musimy kupować specjalnych garnków, aby na nich gotować.

Płyty gazowe bez płomieni

źródło: domzprzyszloscia.pl

Gdzie można kupić płyty gazowe bez płomieni ?

Jeszcze do niedawna tylko w internecie mogliśmy zaopatrzyć się właśnie w taką płytę. Producent, biorąc pod uwagę, że więcej osób kupuje sprzęty dopiero po zobaczeniu ich na żywo, postanowił wprowadzić swoje produkty do znanych nam już sklepów AGD.

Warto wspomnieć, że producent zajmuje się nie tylko produkcją ceramicznych płyt gazowych, ale także innych produktów AGD jak piekarniki, okapy, czy płyty indukcyjne. Okapy producenta wyróżniają się intuicyjną technologią, która ma za zadanie automatycznie wykryć, kiedy zaczynamy gotować. Sprzęt automatycznie włącza się i rozpoczyna wentylowania pomieszczenia, a po skończonym gotowaniu wyłącza się on. Producent oferuje także piekarniki, które posiadają funkcje takie jak gotowanie na parze, czy mikrofala.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *