Nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek

Nawet jeżeli w waszym domu nie ma zmywarki, to warto by znalazły się w nim tabletki do zmywarki, ponieważ ich nietypowe zastosowanie pomoże Wam doczyścić bardzo trudne zabrudzenia i nie tylko.

Brzydki zapach z kosza

kosz na śmieci

źródło: pixabay.com

Jeżeli kosz nie jest czyszczony regularnie, to w końcu zaczyna wydobywać się z niego nieprzyjemny zapach. Jeśli jesteś jedna z tych osób, które nie przepadają za czyszczeniem kosza, to zapewne ucieszy cię fakt, że do jego czyszczenia nie musisz nawet używać rąk. Wystarczy, że wrzucisz do kosza kostkę do zmywarki i zalejesz go wodą na 30 minut, następnie wypukasz go pod bieżącą wodą.

Przypalony rondel emaliowany

rondelek

źródło: pixabay.com

Przypalony rondel bądź naczynie żaroodporne są bardzo trudne do doczyszczenia, jednak nie z pomocą tabletki do zmywarki. To nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek pozwoli Wam w łatwy sposób pozbyć się brudu z naczynia! Wystarczy, że wrzucimy na dno kostkę i zalejemy ciepłą wodą, naczynie pozostawiamy tak namoczone całą noc, a następnie myjemy jak zawsze.

Zabrudzony piekarnik

nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek

źródło: pixabay.com

Kostkę do zmywarki rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody, a następnie uzyskaną papkę rozsmarowujemy wewnątrz piekarnika i na blaszce. Papkę tą zostawiamy na kilka godzin, a następnie dokładnie myjemy gąbka i osuszamy.

Zafarbowane ubrania

zafarbowane ubrania

źródło: pixabay.com

Jeżeli twoje białe pranie zafarbowało, nie musisz go od razu wyrzucać. Wystarczy, że wypierzesz je ponownie, jednak tym razem z tabletką do zmywarki zamiast proszkiem. Nie obawiajcie się to nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek jest w pełni bezpieczne!

Osad w kubkach

osad w kubkach

źródło: pixabay.com

Osad po kawie i herbacie, który pozostaje na szklankach oraz kubkach w wyniku reakcji chemicznej, czasami samo mycie nie jest wystarczające by doczyścić to zabrudzenie i tu z pomocą przychodzą tabletki do zmywarki, wystarczy, że wrzucimy po jednej do kubka i zalejemy wodą, następnie po godzinie myjemy.

Brak detergentu do mycia toalety

nietypowe zastosowanie tabletek do zmywarek

źródło: pixabay.com

Jeżeli właśnie skończył Ci się płyn do mycia toalet, a musisz jak najszybciej zadbać o jej czystość, to powinieneś wykorzystać tabletki do zmywarek. Kostka do zmywarki szybko doczyścić pożółkłą toaletę, wystarczy, że do toalety wrzucimy tabletkę do zmywarek, kiedy już dokładnie się rozpuści, moczymy szczotkę i doczyszczamy wszystkie zabrudzenia.

Do każdego z tych zadań świetnie sprawdzą się także tabletki wykonane domowymi sposobami. Jak je zrobić dowiecie się tutaj.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *