Najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble

W XXI wieku pralka jest niezbędnym urządzeniem w naszych domach. Pralka Eco Bubble to przede wszystkim moc różnych funkcji prania, wygodna i prosta obsługa i niskie zużycie energii. Każda pralka automatyczna jest wyposażona w wyświetlacz, który oprócz czasu zakończenia cyklu prania i etapu naszego prania, może wyświetlacz również różne kody błędów. Czy można im zapobiec ? Czy jak już się pojawią możemy sami rozwiązać te problemy?

Najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble – co oznaczają i jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze błędy w pralkach Eco Bubble

źródło: samsung.com

Błąd 4E – Nieprawidłowe pobieranie wody. Błąd sygnalizowany brakiem  dopływu wody lub uszkodzeniu systemu ssącego. Pojawia się, gdy częstotliwość odpowiadająca poziomowi wody nie pokazuje zmian przekraczających większych niż 100 Hz.

Co zrobić gdy pojawi się błąd 4E?
⦁ sprawdzić, czy zawór odprowadzający wodę jest odkręcony
⦁ sprawdzić, czy ciśnienie wody nie jest zbyt niskie w każdym kranie w mieszkaniu
⦁ sprawdzić, czy wąż jest skręcony, lub zapchany
⦁ oczyścić filtr sitkowy, przy zaworze pralki
⦁ oczyścić filtr sitkowy w wężu odprowadzającym wodę

Błąd 5E- Problem najczęściej występuje w wyniku twardej wody, który powodu powstawanie kamienia. Ten kod błędu sygnalizuje uszkodzony czujnik, który wykrywa poziom wody. Może również sugerować uszkodzenie pompy, a dokładnie jej wirnika, czy tej uszkodzenie sterownika elektronicznego. Może być też zapchany kanał spustowy: spinacze, monety, nakrętki, kapsle, śruby, inne drobiazgi.

Co zrobić gdy pojawi się błąd 5E?
⦁ sprawdzić grzałkę
⦁ wyczyścić filtr

eco bubble błąd

źródło: ukwhitegoods.co.uk

Błąd DE- Błąd otwarcia drzwiczek. Występuje on, gdy w trakcie pracy urządzenia następuje otwarcie drzwiczek lub gdy ma miejsce włączenie pralki z niezamkniętymi drzwiczkami. Błąd zostaje skasowany po zamknięciu poprawnie drzwiczek.
Po zakończeniu prania, w ciągu kilku sekund drzwiczki same się otworzą. Dlatego też nie starajcie się ich otwierać na siłę.
Błąd UE- Błąd sygnalizowany w przypadku, gdy system kontroli równomiernego rozłożenia wsadu prania zalicza sytuacje jako nieprawidłowe rozłożenie prania. Przy wystąpieniu takiego błędu rozkładamy pranie w bębnie równomiernie.
Błąd SUD lub 5UD– To pojawienie się problemu ze zbyt dużą ilością piany w zbiorniku na proszek. Wskazuję na nadmierne zapienienie bębna pralki. Urządzenie nie będzie wtedy kontynuować pracy. Zanim nadmierna piana opadnie, może minąć kilka godzin, dlatego też spokojnie powinniśmy na to zaczekać. W tej sytuacji zaleca się zmniejszenie detergentu stosowanego do prania lub zmianę na mniej pieniący. Jeżeli to nie pomaga, to zalecane jest wykonanie programu „Eco czyszczenie bębna”, a w przypadku jego braku program z temperaturą 90 stopni Celsjusza. Przed kolejnym rozpoczęciem prania zapoznajmy się dokładnie się z tym ile wsypać proszku i jakiego. Pomoże nam to uniknąć kolejnej takiej sytuacji.

W przypadkach niektórych kodów błędów jesteśmy w stanie sobie sami poradzić, ale kiedy nie jesteśmy w stanie tego zrobić, nie zwlekajmy i wezwijmy fachowca, który pomoże nam zlikwidować problem i naprawić awarię.

Życzymy sukcesów w czasie nadawania nowego życia swoim urządzeniom. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *