Jak zapobiegać najczęstszym problemom ze zmywarką?

Każdy posiadacz zmywarki zastanawia się jak o nią zadbać. Znamy kilka sposobów (i zamierzamy się nimi z wami podzielić) na to, jak zadbać o swoją zmywarkę, aby służyła nam przez długi czas bezawaryjnie, a jej skuteczność nadal była na takim samym poziomie.

awaria zmywarki

źródło: coloradospringswaterfiresmoke.com

Jak zapobiegać najczęstszym problemom ze zmywarką?

Chcąc zapobiegać większości usterek w zmywarce, powinniśmy korzystać z soli do zmywarek. W naszych domach jest bardzo twarda woda, dlatego też zmywarka przez cały czas powinna być zaopatrzona w sól do zmywarek. Używanie środków 3 w 1 nie jest wystarczające, dlatego zakupcie sól do zmywarek i sprawdzajcie (przynajmniej po 12 cyklach), czy zmywarka nie pobrała całej soli. Niektórzy producenci, aby ułatwić nam sprawdzanie poziomu soli, wyposażyli zmywarki w ekran, który pokazuje, jak dużo jej zostało. Używanie soli spowoduje, że zapobiegniemy osadzaniu się kamienia, a na naszych naczyniach nie będzie osadzał się osad.

Jak zapobiegać niewypompowywaniu wody ze zmywarki?

Zmywarka, choć myje nasze naczynia, nie jest w stanie domyć mocno zabrudzonych naczyń z resztkami jedzenia, odpadki przedostają się do filtra i mogą powodować zatykanie filtra a tym samym niewypompowywanie wody. Jeżeli wkładacie do zmywarki naczynia oczyszczone z resztek jedzenie, jednak wasza zmywarka nadal nie wypompowuje wody, przyczyną może być zablokowana pompa odpływowa. Jeżeli w instrukcji opisane jest, jak radzić sobie z tym problemem śmiało możemy zacząć naprawę, jednak jeżeli nie mamy żadnych informacji w instrukcji urządzenia, powinniśmy skontaktować się z serwisem zajmującym się naprawą zmywarek.

Jak zapobiegać wyciąganiu mokrych naczyń ze zmywarki?

Przyczyną wyciągania mokrych naczyń ze zmywarki jest brak nabłyszczacza (tylko w przypadku, kiedy problem występuje pierwszy raz). Nowe zmywarki mają na panelu kontrolnym wyświetlana informacje na temat nabłyszczacza i informują nas o tym, kiedy jest go za mało. Więc jeżeli twoja zmywarka jest wyposażona właśnie w taką funkcję i widzisz, że pojemnik na nabłyszczasz jest pełen, a ze zmywarki nadal wyciągasz mokre naczynia, skontaktuj się z serwisem, ponieważ powodów może być wiele.

zmywarka

źródło: homedepot.com

Ramię natryskowe się nie obraca, jak temu zapobiegać?

Jeżeli ramie natryskowe zmywarki się nie obraca, najprawdopodobniej spowodowane jest to wystającymi naczyniami, wkładanie naczyń do zmywarki powinno być przemyślane. Kiedy pakujemy naczynia na siłę do naszej zmywarki i nie zwracamy uwagi na deski do krojenia, czy chochelki, które wystają, mogą one blokować ramie natryskowe i tym samym zakłócać pracę naszej zmywarki.

Co zrobić, kiedy wyciągamy niedomyte naczynia ze zmywarki?

Kiedy szczędzimy w ilości środków czyszczących, możemy wyciągać niedomyte naczynia ze zmywarki, także, kiedy nasze tabletki, czy proszek nie są dobrej jakości, może to powodować wyciąganie zabrudzonych naczyń. Jeżeli mieszkamy w starych mieszkaniach, dopływ wody może być ograniczony, co za tym idzie, nie dostarczamy zmywarce odpowiedniego ciśnienia. Chcąc sobie z tym poradzić, powinniśmy włączać zmywanie w porach, kiedy jest najmniejsze zużycie wody przez innych mieszkańców np. nocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *