Jak unikać długiej pracy zmywarki?

Nie znam osoby, która powiedziałaby, że zmywarka nie jest superbohaterem wśród sprzętów AGD. Dzięki zmywarce oszczędzamy energię, czas i wodę, jednak nie zawsze. Posiadając zmywarkę, nastawiamy się na mniejsze koszty zmywania naczyń, kiedy jednak zmywarka działa zbyt długo, różnica w myciu ręcznym a w zmywarce nie jest zbyt duża, Jakie są przyczyny długiej pracy zmywarki?

praca zmywarki

źródło: youtube.com

Jak unikać długiej pracy zmywarki?

  • Pierwszą najważniejszą rzeczą jest sól i nie chodzi tu tylko o długą pracy zmywarki, (zobacz tu, dlaczego powinno się używać soli do zmywarek). Możemy korzystać ze zwykłego detergentu 3 w 1, czy 4 w 1, ale to nigdy nie będzie wystarczające. W naszych domach, szczególnie blokach woda jest bardzo twarda lub średnio twarda. Kamień, który się odkłada, powoduje zmniejszenie skuteczności zmywarki i może nawet prowadzić do jej uszkodzenia. Dlatego zapamiętaj! Sól to nierozłączny przyjaciel twojej zmywarki.
  • Dobór odpowiedniego programu ma znaczenie, producenci co rusz wymyślają nowe funkcje zmywarek, my jednak korzystamy tylko z tych podstawowych, warto zwrócić uwagę, czy naszą zmywarką ma program ekonomicznego zmywania, w niektórym zmywarkach może nazywać się on eko. Ten program zmywa nasze naczynia w mniejszej ilości wody i mniejszej temperaturze przez krótszy okres pracy zmywarki.

    źródło: friedmansideasandinnovations.com

    źródło: friedmansideasandinnovations.com

  • Włącz funkcję korzystną dla osób posiadających nocną taryfę. Funkcja opóźnionego startu opóźnia włączenie cyklu od 2 godzin aż do 24 godzin, czas włączenia zmywarki zależny jest od modelu. Dzięki tej funkcji możesz włączyć program, wtedy kiedy płacisz mniej za prąd, dodatkowo możesz włączyć ją w momencie, kiedy nie ma cię w domu, a czyste naczynia będą ci potrzebne od razu po powrocie.
  • Nie wkładaj wszystkiego, co przyjdzie ci do głowy do zmywarki. W zmywarce pod żadnym pozorem nie można myć pędzli, filtrów elektronicznych i innej elektroniki, filtrów piecowych, a przede wszystkim rzeczy zabrudzonych substancjami łatwopalnymi takimi jak benzyna.

Zmywarkę kupujemy ze względu na oszczędność czasu i energii. Mam nadzieje, że to porady pozwolą skrócić wam czas pracy waszej zmywarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *