Jak dokładnie usunąć alergeny i bakterie?

Jak dokładnie usunąć alergeny i bakterie? Wyciągnięte pranie zazwyczaj roztacza piękny aromat, który powoduje, że wydaje się nam, że pranie jest dokładnie doprane i czyste. Nic bardziej mylnego, chociaż detergenty do prania powodują, że ubrania świeżo pachną, często nie dopierają ich dokładnie.

Jak dokładnie usunąć alergeny i bakterie?

źródło: LG.com

Jednym ze sposobów na dokładne usunięcie alergenów i bakterii jest odpowiedni dobór detergentów do prania, jednak jest jeszcze kilka innych metod, które spowodują, że nasze pranie będzie dokładnie doprane i czyste. Jak wiadomo bez przerwy mamy styczność z bakteriami i innymi zabrudzeniami, chcąc się przed nimi chronić, używamy antyalergicznych pościeli, czy też innych przedmiotów. Zapominamy jednak o najważniejszym, czyli o prawidłowym praniu naszych ubrań. Pierwszym etapem, którego nie możemy pominąć, jest dokładne czytanie metek.

Odpowiedni sposób prania suszenia, czy też prasowania pozwoli nam na uniknięcie powstawania reakcji alergicznych oraz zabezpiecza tkaniny przed zniszczeniem. Jak już wyżej wspomnieliśmy, ważnym elementem są także odpowiednie środki do prania i płukania. Kupując detergenty do prania, zwróćmy także uwagę na ich zapach, a nie tylko na skład. Mocno pachnące płyny do płukania mają w sobie wiele substancji, które mogą nas uczulać. Niebezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska są detergenty, które zawierają fosforany, są to środki, które mają za zadanie zmiękczać wodę i tym samym poprawić efektywność prania, niestety skutkiem ubocznym detergentów, które w składnie mają fosforany, jest zanieczyszczenie wód. Zwróćmy także uwagę na środki hipoalergiczne, które nie wywołują reakcji uczuleniowej. Opracowane są one na bazie bezpiecznych składników np. na naturalnym mydle tzn. bez użycia sztucznych barwników, czy wybielaczy.

antyalergiczna pralka

źródło: choice.com.au

Ważnym elementem są także pralki, tzn. warto zastanowić się nad zakupem pralki, która wyposażona jest w funkcje dedykowaną alergikom. Niektóre pralki wyposażone są w funkcje, która usuwa alergeny. Odpowiednia ilość płukań z różnymi kombinacjami temperatur pozwala na dokładne usunięcie z ubrań pozostałości detergentów, które mogą prowadzić do podrażnień wrażliwej skóry. Niektóre nowoczesne pralki o wysokiej klasie energetycznej pozwalają nam nie tylko na dokładne usunięcie alergenów i bakterii, ale także są energooszczędne i ekologiczne. Zwróćmy także uwagę na to, czy pralka posiada certyfikat Allergy UK, jest to gwarancja skutecznego usuwania wszystkich 7 najczęściej występujących alergenów i 4 rodzajów bakterii.

Jak już nieraz wspominaliśmy dbanie o czystość pralki, jest bardzo ważne, możecie przeczytać o tym tutaj: „Jak dbać o czystość pralki?”. Pralka jest miejscem, które jest ciągle zawilgocone, co powoduje, że narażone jest na rozwój pleśni i grzybów, które mogą prowadzić do powstawania reakcji alergicznych i bakterii. Sprawdźcie artykuł, do którego odsyłamy was wyżej i dowiedzcie się więcej jak dbać o czystość pralki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *