Dbamy o środkowisko, czyli kupujemy energooszczędną lodówkę

Nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej energooszczędnej pralce. Na co zwrócić uwagę kupując energooszczędną lodówkę? Jakie innowacyjne rozwiązania stosuje Beko, dzięki którym jeszcze bardziej zadbamy o środowisko?

ekologiczna lodówka

źródło: greenpeace.org

Na co zwrócić uwagę kupując energooszczędną lodówkę?

Wielkość

Pojemność lodówki na jedną osobę to około 120 litrów, na każdą kolejną osobę do tego doliczamy 30 litrów do chłodziarki i 50 do 80 litrów do zamrażalnika. Jaka wielkość wybrać zależne jest od tego, jak dużo żywności przechowujemy, jeżeli bardzo rzadko chodzimy na zakupy i częściej jemy na mieście, powinniśmy zastanowić się nad mniejszą lodówkę, tak samo, kiedy nie mrozimy żywności, pomyślmy o lodowce bez zamrażalnika, bądź bardzo małym zamrażalnikiem.

Klasa energetyczna

Jak wiadomo najlepsza jest A++, jednak te A+ o A są także energooszczędne, co do B i niżej raczej odradzamy kupowanie takich pralek. Na rynku pojawiły się nawet lodówki o klasie A+++ jednak jak na razie nie ma aż tak dużej przepaści między A++ i A+++.

Funkcje wspomagające oszczędzanie

 • System NO Frost oznacza koniec rozmrażania zamrażalki, jak wiadomo szron to zło, jeżeli zbierze się go za dużo, lodówka pobiera coraz więcej energii. System no Frost ogranicza osadzanie się szronu w lodówce, dzięki tej funkcji możesz zapomnieć o rozmrażaniu lodówki.
 • Funkcja wakacje, jeżeli często wyjeżdżasz na krótki okres, ta funkcja sprawdzi się właśnie u ciebie, dzięki tej funkcji lodówka sama zmniejsza moc i temperaturę chłodzenia.
 • Kontrola drzwiczek– lodówkę najlepiej jest otwierać maksymalnie na 2 minuty. Zdarza się nam nie domknąć drzwiczek i tego nie zauważyć, jeżeli lodówka będzie wyposażona w kontrole drzwiczek, za pomocą sygnału dźwiękowego powiadomi cię o ich niedomknięciu.
lodówki Beko

źródło: mirror.co.uk

Lodówki od Beko, dzięki, którym zadbamy o środowisko

Nowe lodówki Beko posiadają wiele funkcji dzięki, którym możemy zmniejszyć emisje dwutlenku węgla i zużywać mniej energii. Dzięki zastosowaniu nowych technologii możemy jeść zdrowo i świeżo. Poznajmy bliżej technologie.

 • Technologia NeoFrost
 • Lodówki Beko z technologią NeoFrost posiadają dwa oddzielne systemy chłodzenia, dzięki, którym twoja żywność zachowa dłużej świeżość i tym samym wartości odżywcze i smak.
 • Technologia Active Fresh Blue Light
 • Dzięki tej technologi jest przedłużony proces fotosyntezy w chłodziarce. Technologia Active Fresh Blue Light pozwala na dłuższe przechowywanie warzyw i owoców, bez obawy utraty smaku, świeżości i wartości odżywczych.
 • Komora Everfresh+
 • Dzięki tej komorze unikniemy szybkiego psucia się zielonych warzyw, aby przedłużyć świeżość warzyw, Beko zaprojektowała komorę o nazwie. Ta komora pozwala na przechowywanie warzyw i owoców nawet do 30 dni.
 • Filtr antyzapachowy
 • Nowym rozwiązaniem w lodówkach Beko jest filtr antyzapachowy, oczyszcza on powietrze w lodówce i eliminuje z niego brzydki zapach, a także bakterie. Dzięki temu, że filtr usuwa także bakterie, twoja żywność zachowa dłużej świeżość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *