Czyścimy nasze AGD, czyli jak zaoszczędzić czas na sprzątaniu?

Chcąc zachować porządek w pomieszczeniu takich jak kuchnia, musimy wyrobić w sobie pewien nawyk. Bałagan robi się bardzo szybko, jednak jego posprzątanie nie jest już takie łatwe. Jak oszczędzić czas na sprzątaniu? Jak czyścić AGD?

Czyścimy nasze AGD, czyli jak zaoszczędzić czas na sprzątaniu?

źródło: pixabay.com

Najprostszy sposób na zachowanie porządku to odkładanie rzeczy na miejsce i regularne sprzątanie po sobie, inaczej sprawa wygląda, kiedy taki bałagan się już stworzył. Wtedy musimy rozpocząć sprzątanie od stworzenia planu. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu mamy zamiar rozpocząć porządki, musimy zastanowić się od tego, jakie prace wykonujemy na początek. Przy dużym bałaganie warto stworzyć kilka „miejsc”, na które będziemy odkładać rzeczy według zastosowania, czy też innego kryterium. Warto także zastanowić się, czy rzeczy te na pewno są nam potrzebne.

Jak utrzymać porządek w kuchni?

Chcąc utrzymać porządek w kuchni, musimy wyrobić w sobie pewne nawyki. Tak np. podczas gotowania warto od razu sprzątnąć blat, wytrzeć rozlaną zupę na płycie indukcyjnej, czy też przy przygotowaniu potrawy w piekarniku zająć się blaszkom bądź brudną szybką. Podczas intensywnego gotowania warto od razu przygotować wodę do mycia naczyń, aby od razu naczynie, którego nie używamy włożyć do niej. W przypadku zmywarek warto od razu wrzucać do niej zabrudzone naczynia.

sprzatanie domu, mieszkania

źródło: pixabay.com

Sprzątanie mieszkań i biur – jak to zrobić?

Oprócz urządzeń AGD oraz kuchni często mamy problem ze sprzątnięciem całego mieszkania. Tak jak poprzednio warto wyrobić sobie pewien nawyk, dzięki temu sprzątanie mieszkania nie będzie trudne. Także wycieranie kurzy, czy mycie podłóg powinniśmy wykonywać np. raz na tydzień, warto wyznaczyć sobie dzień, w którym to wykonujemy i zorganizować sobie wolny czas aby nic nam nie przeszkodziło. Jeżeli nie mamy czasu bądź też nie mamy zdolności, czy też chęci do sprzątania możemy wynająć firmę, która profesjonalnie zajmuje się sprzątaniem mieszkań i biur.

Co może ułatwić nam sprzątanie?

Chcąc zachować porządek warto wyposażyć się w przeróżne organizery. Pudełko, które będzie mieć przegródki może nam znacznie ułatwić zachowanie porządku. Nie możemy zapomnieć także o płynach, mopach, czy ścierkach.

Latest Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *