Co zrobić gdy pralka jest włączona a zabraknie prądu?

Co zrobić gdy pralka jest włączona a zabraknie prądu? Czy pralka może się popsuć jeżeli w trakcie wyłączą prąd? Czy możemy wyciągnąć pranie jeżeli pralka nie dokończyła cyklu? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule. 

Co zrobić gdy pralka jest włączona a zabraknie prądu?

źródło: pixabay.com

Co zrobić gdy pralka jest włączona a zabraknie prądu?

Przede wszystkim nieważne, w jakiej fazie cyklu jest pralka, zaczekaj aż drzwiczki, otworzą się same. Nie szarp ich na siłę, ponieważ możesz zepsuć zamek i drzwiczki nie będą się już zamykać. Kiedy drzwiczki otworzą się automatycznie (może potrwać to kilka minut) możesz wyciągnąć swoje ubrania i wycisnąć je ręcznie, ponieważ prawdopodobnie pralka nie odwirowała jeszcze prania i jest ono całe mokre.

Pompa w pralce nie działa, jeżeli nie jest ona podłączona do prądu. Jeżeli bęben pralki cały zapełniony jest wodą, możesz „odpompować ją ręcznie”, jednym ze sposobów jest otworzenie filtra. Uwaga! Jeżeli wody jest bardzo dużo, przygotuj ściereczki ręczniki bądź inne materiały, które bez problemu pochłoną wodę, ponieważ cała woda wyleje się na podłogę, najlepiej wyłożyć całą podłogę ścierkami, a najwięcej położyć przy filtrze. Jeżeli cała woda już wyleciała przez filtr, bez obaw możesz otworzyć drzwiczki i wyciągnąć swoje ubrania.

Czy pralka może się popsuć w takiej sytuacji?

Jeżeli dostosujecie się do wszystkich powyższych rad nie powinno stać się nic złego z waszą pralką. Jeżeli nie macie pewności, czy poradzicie sobie z wypuszczeniem wody, zawsze możecie zadzwonić po fachowca, który pomoże Wam w poradzeniu sobie z kłopotem.

Pranie bez prądu jest możliwe?!

W 2016 roku na rynek weszła pralka, która działa bez prądu. Może warto ubezpieczyć się na wypadek takich okoliczności i zainwestować w ten sprzęt? Pralka ta sprawdzi się także w podróży, ponieważ możesz z niej korzystać bez użycia prądy w każdym miejscu, gdzie się znajdujesz. Dodatkowo taka pralka jest bardziej ekologiczna niż normalna, ponieważ zużywa 80% mniej wody niż tradycyjne modele, a dodatkowo potrzebne jest mniej detergentów, aby dokładnie wyprać ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *