Cieknąca i słabo chłodząca lodówka

Jak już wiecie, niektóre usterki są bardzo łatwe do naprawienia, tak np. słabo chłodząca i cieknąca lodówka to nie trudna do naprawienia awaria lodówki. Poznajcie sposoby na naprawienie swojej pralki.

lodówka

źródło: AO.com

Lodówka słabo chłodzi

Pierwszą rzeczą, jaką wiele z nas robi w takiej sytuacji, jest rozmrożenie lodówki. Kiedy okazuje się, że to nie pomaga, nie wiemy co zrobić. Większość osób nie wie, że regularnego czyszczenia wymaga agregat chłodniczy. Dwa razy w roku powinniśmy go odkurzyć. Zazwyczaj znajdziemy go z tyłu lodówki, czasami zdarza się, że znajduje się on z przodu.

Ważne! Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac odłączamy lodówkę od prądu!

Cieknąca woda z lodówki

Naprawa tej usterki w lodowce nie jest trudna. Najczęściej powodem tej usterki jest zatkanie odpływu. Także w przypadku tej usterki nie jest wymagana naprawa lodówki przez mechanika. Jedyne co musimy zrobić to znaleźć odpływ, który najczęściej znajduje się na tylnej ściance, w okolicach środkowych półek. Możne znajdować się także koło półki na warzywa. Taki odpływ nie jest niczym innym jak małą dziurką, którą musimy przetkać. Zazwyczaj do lodówki dołączony jest specjalny plastikowy patyczek, jeżeli nie mamy go bądź go zgubiliśmy, możemy skorzystać z pałeczki higienicznej bądź też tępo zakończonej wykałaczki do szaszłyków.

Jak wiadomo woda z naszych potraw, czy też warzyw i owoców wyparowuje, dlatego też woda ta, która osadza się na ściankach, wpływa do odpływu i zapycha go, zdarza się także, że wraz z nią pewne zanieczyszczenia wędrują do niego i zapychają go, nie ma sposoby, aby tego uniknąć, musielibyśmy regularnie i bardzo często czyścić naszą lodówkę.

w lodówce

źródło: hotpinktears.com

Zobaczcie także artykuł: Dlaczego lodówka nie chłodzi, a zamrażarka nie chłodzi.

Jak widzicie, te naprawy lodówki możecie wykonać samodzielnie, jeżeli jednak po tych zabiegach lodówka nadal działa nieprawidłowo, pod żadnym pozorem nie rozkręcajcie pralki na własną rękę! Może to się skończyć pogorszeniem usterki, czy też całkowitym zepsuciem sprzętu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *