Cieknąca i słabo chłodząca lodówka

Jak już wiecie, niektóre usterki są bardzo łatwe do naprawienia, tak np. słabo chłodząca i cieknąca lodówka jest jedną z tych awarii z którą poradzicie sobie bez problemu. Poznajcie sposoby na naprawienie swojej cieknącej i słabo chłodzącej lodówki.

Cieknąca i słabo chłodząca lodówka

źródło: AO.com

Lodówka słabo chłodzi

Pierwszą rzeczą, jaką wiele z nas robi w takiej sytuacji, jest rozmrożenie lodówki. Kiedy okazuje się, że to nie pomaga, nie wiemy co zrobić. Niewiele osób wie bądź pamięta, że czyszczenia wymaga agregat chłodniczy. Dwa razy w roku powinniśmy go odkurzyć. Zazwyczaj znajdziemy go z tyłu lodówki, czasami zdarza się, że znajduje się on z przodu.

Ważne! Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac odłączamy lodówkę od prądu!

Cieknąca woda z lodówki

Naprawa tej usterki w lodówce nie jest trudna. Zatkany odpływ jest najczęstszą przyczyną cieknącej wody z lodówki. Także w przypadku tej usterki nie jest wymagana naprawa lodówki przez mechanika. Jedyne co musimy zrobić to znaleźć odpływ, który najczęściej znajduje się na tylnej ściance, w okolicach środkowych półek. W niektórych modelach można go znaleźć wewnątrz lodówki koło półki na warzywa. Taki odpływ nie jest niczym innym jak małą dziurką, którą musimy przetkać. Zazwyczaj do lodówki dołączony jest specjalny plastikowy patyczek, jeżeli nie mamy go bądź go zgubiliśmy, możemy skorzystać z pałeczki higienicznej bądź też tępo zakończonej wykałaczki do szaszłyków.

Jak wiadomo woda z naszych potraw, czy też warzyw i owoców wyparowuje, dlatego też woda ta, która osadza się na ściankach, wpływa do odpływu i zapycha go, zdarza się także, że wraz z nią pewne zanieczyszczenia wędrują do niego i zapychają go, nie ma sposoby, aby tego uniknąć, musielibyśmy regularnie i bardzo często czyścić naszą lodówkę.

w lodówce

źródło: hotpinktears.com

Zobaczcie także artykuł: Dlaczego lodówka nie chłodzi, a zamrażarka nie chłodzi.

Jak widzicie, te naprawy lodówki możecie wykonać samodzielnie, jeżeli jednak po tych zabiegach lodówka nadal działa nieprawidłowo, pod żadnym pozorem nie rozkręcajcie pralki na własną rękę! Może to się skończyć pogorszeniem usterki, czy też całkowitym zepsuciem sprzętu.

Jeżeli odpływ notorycznie się zapycha powinniśmy rozmrozić lodówkę. Najlepiej na 24h odłączyć ją od prądu i wyczyścić. Nawet bezszronowe lodówki w takiej sytuacji powinny być rozmrożone.

Jeżeli przeczyszczenie odetkanie odpływu i przeczyszczenie agregatu nie przyniesie pożądanych rezultatów, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Samodzielne próby rozkręcania mechanizmy oraz naprawienia okablowania mogą skończyć się tragicznie!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *