Centrum finansowe w Łodzi na 200 pracowników?

Koncern Whirlpool chce otworzyć w Łodzi centrum finansowe, które będzie miało za zadanie obsługiwać wszystkie oddziały firmy w całej Europie. Dowiedz się wszystkiego o inwestycji producenta m.in pralek.

Centrum finansowe w Łodzi na 200 pracowników?

źródło: remstirmash-ekb.ru

Centrum finansowe w Łodzi na 200 pracowników?

W fabrykach Whirlpool trwają prace związane ze stworzeniem kolejnej firmy w Łodzi. Producent w 2015 roku zapowiedział, że wyda na rozwój około miliarda złotych w kraju. Duża część tych pieniędzy została już zainwestowana w zakłady przy ul.Dąbrowskiego. Na początku tego roku firma ogłosiła kolejne plany związane z miastem. Za 185 mln zł tworzy nową linię suszarek bębnowych. We wtorek koncern podał kolejne dobre informacje. Whirlpool ma stworzyć w Łodzi Centrum Usług Wspólnych, w którym to ma zatrudnić 200 osób. Będzie ono miało za zadanie zajmować się rachunkowością i księgowością dla większości oddziałów firmy w Europie. Już rozpoczęto rekrutacje! Skupienie usług w jednym miejscu na za zadanie poprawić skuteczność i efektywność- mówi prezes ds. finansowych i dyrektor finansowy Whirlpool EMEA.

Biuro centrum ma mieści w biurowcu Nowa Fabryczna, który niedługo zostanie oddany do użytku. Amerykański koncern jest drugim, który ogłosił, że będzie w nim prowadzić biznes. Jak już jednak wiadomo wszystkie z dostępnych w nim metrów kwadratowych, zostały w nim wynajęte. Rekrutacją do firmy zajmuje się firma Adecco, poszukują oni osób z doświadczeniem księgowym i rachunkowym. Wymagane jest także znajomość języków obcych. Pierwsi pracownicy będą mieli zażądanie być mentorami i szkolić nowo zatrudnione osoby.

Jak już pisaliśmy producent pralek zainwestował także w nowe miejsce produkcji.

Źródło: lodz.wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *