Własne centrum dystrybucji stworzone przez MPM AGD

W Żyrardowie powstanie centrum dystrybucji producenta MPM. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 14 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku.

centrum dystrybucji

źródło: pixabay.com

Centrum dystrybucji stworzone przez MPM- co warto o nim wiedzieć?

Centrum dystrybucji stworzone przez MPM powstaje w ważnym punkcie komunikacyjnym, który łączy się z autostradą A2 oraz obwodnicą Żyrardów. Dodatkowym atutem tego miejsca jest planowane powstanie Centralnego Punktu Lotniczego, co powoduje, że firma będzie miała duży potencjał do rozwoju.

Centrum Dystrybucji ma być halą produkcyjno-magazynową, której łączna powierzchnia ma wynosić blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. Przeznaczeniem pomieszczenia ma być składowanie tzw. wysokiego urządzenia o wysokości 10 metrów. Magazyny mają być wyposażone w 8 nowoczesnych bram przeładunkowych z podświetleniem. Firma MPM zakłada także możliwość świadczenia w przyszłości usług logistycznych także dla podmiotów, które niezwiązane są ze spółką. Dodatkowo przewiduje się także możliwość rozbudowy obiektu o kolejne 17 tysięcy metrów kwadratowych. Spółka zaznacza, że „nowa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznego rozwoju firmy, wdrażanie nowych technologii do urządzeń z branży AGD oraz rozwój eksportu. Celem jej funkcjonowania jest uzyskanie 25 proc. udziału sprzedaży zagranicznej w ciągu kolejnych 5-7 lat”.

Centrum dystrybucji stworzone przez MPM – realizator

Firma NOVA jest głównym wykonawcą projektu. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2018 roku, tak by firma mogła rozpocząć działania operacyjne już na początku roku 2019.

Realizacja budowy centrum dystrybucji stworzonego przez MPM jest kolejną fazą rozwoju firmy MPM agd S.A. Ta inwestycja ma za zadanie zoptymalizować wszystkie procesy logistyczne również pod względem jakości oraz terminowości. Prezes MPM agd S.A. mówi także, że „Budowa Centrum jest odpowiedzią zarówno na potrzeby nasze, jak i wysokie oczekiwania i potrzeby naszych kontrahentów”.

centrum dystrybucji stworzone przez MPM

źródło: pixabay.com

Jak widzicie, nowoczesne technologie już niedługo mogą zawładnąć światem. W kilku większych miastach w Polsce planowane są bądź nawet zrealizowane przeróżne inwestycje związane z rynkiem AGD. Jak myślicie, czy inwestycje te mogą mieć wpływ na takie fabryki jak np. ta firmy Indesit w Radomsku w okolicy Częstochowy?

Źródło: propertynews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *