Badanie etnograficzne w kuchni, co ma na celu?

Polski producent urządzeń AGD przeprowadzi badania etnograficzne w kuchniach i sprezentuje 50 szczęśliwcom sprzęt AGD do kuchni. Jedynym warunkiem jest zgoda na używanie go pod okiem etnografa, który będzie obserwować pracę z urządzeniem.

badania etnograficne

źródło: pixabay.com

Producent w ten sposób chciałby poznać zwyczaje, jakie panują w kuchniach Polaków i dowiedzieć się tym samym, czego oczekują oni od używanego sprzętu podczas przygotowywania posiłków.

Odpowiedź na pytanie, jaki sprzęt będzie najbardziej pomocny w przygotowywaniu posiłków, ma przynieść właśnie takie badanie etnograficzne, które będzie trwało przez około miesiąc. W tym czasie korzystanie ze sprzętu ma być dokładnie monitorowane zarówno przez samego użytkownika, jak i przez naukowców którzy będą odwiedzać obdarowane przez Amicę rodziny.

Producent mówi, że nie chodzi mu tylko o poznanie sposobów, w jaki używany jest sprzęt AGD w kuchni, lecz także chce udokumentować, jakie zwyczaje mają gotujący Polacy. Badania mają na celu tworzyć sprzęty jak najbardziej dostosowane do oczekiwań klientów.

Badanie etnograficzne w kuchni, co ma na celu?

źródło: pixabay.com

Amica będzie rozdawać trzy rodzaje sprzętu – piekarnik, płytę bądź kuchnię wolnostojącą. Osoby, które zostaną wytypowane do wzięcia udziału w badaniach, otrzymają jeden z tych sprzętów. Na koszt producenta sprzęty zostaną zamontowane w domu tych osób, następnie zostaną odwiedzeni przez etnografa, którego zadaniem będzie prześwietlenie zwyczajów, jakie panują w kuchni. Takie wizyty będą minimum dwie, a badania będą przeprowadzana od maja do sierpnia 2018 roku. Po zakończonym programie Amica pozostawi sprzęt w domach osób, które je otrzymały.

Źródło: antyradio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *